Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha passziválni szeretném az...

Ha passziválni szeretném az első félévet, de inkább az első kettőt, azt meg kell indokolnom?

Figyelt kérdés

Egyáltalán lehetséges még, agy már ezt is eltörölték?

Orvosira mennék, valószínűleg csak Szegedre jutok be (HA bejutok egyáltalán). Eddig úgy volt, hogy megyek, de sajnos nem várt dolog jött közbe, ami lehetetlenné teszi, hogy idén kezdjek. Elég súlyos dolog:((


2012. jún. 10. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor inkább ne iratkozz be, ha már most tudod hogy az első évet kihagyod...
2012. jún. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hmmm... köszönöm. csak... azt nem értem, hogy akkor a barátnőm volt osztálytársa hogy tudott egyből két félévet halasztani. Merthogy ezt tette. Na mindegy. Ha felesznek, az lesz az első dolgom, hogy utánajárok az egyetemnél. KÖszi még egyszer:)
2012. jún. 10. 01:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem mindenhol (bár csodálkoznék, ha ez eltérő lenne), de azért lehet ilyet. Igaz, Szegedről fogalmam sincs, de pl. nálunk a PTE-n a beiratkozási lapon is van olyan rubrika, hogy "első félévemet passziválni szeretném", aki akarja, beikszelheti. Gondolom utána lehet a másodikat is.
2012. jún. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nekem már az is jó, ha egy félévet tudok egyszerre. az a helyzet, hogy apum rákos lett, és most egy időre ki fog esni a ritmusból, értsd: munkából. Így valamennyit muszáj lesz összedolgoznom, hogy ne kétséges körülmények között kelljen leköltöznöm.
2012. jún. 10. 03:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem indokolt esetben lehetséges. Csak a dékánnak kell kérvényt írni. De tényleg az a legjobb ha megkérdezed.
2012. jún. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én úgy tudom (bár mint a felsőoktatásban minden, így ez is iskola függő), már csak abban az esetben engedik meg, ha a középsulidban maradsz ötödévre szakmát szerezni.
2012. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha felvettek be kell iratkoznod és csak utána lehet passziváltatni a félévet, mert ha nem iratkozol be, akkor úgy veszik, hogy nem akarsz oda járni, így semmilyen viszonyod nem lesz az iskolával. Szóval beiratkozol, megkapod a suli netes felületén az elérhetőséged (NEPTUN/ETR) és ott tudsz állapotot váltani, hogy passzív vagy aktív félévet szeretnél-e. Max 2 passzív féléved lehet. Illetve ha utána is gáz van, akkor dékáni engedéllyel csinálhatsz egyéni tanrendet és akkor csak konzultálni meg vizsgázni kell bemenni, bár orvosin szerintem ezt nem engedik meg.
2012. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem is kéne szerintem több, egy év elég lenne. Köszönöm a válaszokat:) Mindenképp utána fogok járni, ha esedékessé válik a dolog.
2012. jún. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!