Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel járnék jól? Arról lenne...

Mivel járnék jól? Arról lenne szó, hogy 2 évem van hátra középsuliból és nemtudom, hogy minek lenne érdemes továbbtanulnom! Sportiskolába járok, de tesi tanár nemszeretnék lenni, bár szeretek sportolni de mégse vonz.

Figyelt kérdés
Amúgy német fakultációt vettem fel.Szeretem a történelmet és nagyon könnyen tanulom.Még szeretem a földrajzot,biológiát,angolt,irodalmat is könnyen tanulom,informatikából se vagyok rossz. Ilyen feltételekkel minek kéne továbbtanulnom amivel el is tudnék helyezkedni meg azért rosszul se keres? :)
2012. jún. 10. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiemelném a reál tárgyakat, mivel azokkal könnyebben el lehet helyezkedni mint a humán tárgyakkal. Föci miatt a földtudományi szakot mondanám, de ha fizika/matek sem gond, akkor környezetmérnök.
2012. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És melyikkel lenne könnyebb elhelyezkedni? :)
2012. jún. 10. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Környezetmérnök a lehető legrosszabb. Egyenlőre itt Mo.-n nincs rá igény egyenlőre. Nem értem miért ajánlgatja ezt mindenki.

Földrajz attól függ, hogy a társadalom földrajzot szereted, vagy geológiai dolgokat is. Minden esetre is egy földtudományi szakkal, vagy egy földrajz szakkal geoinformatika szakiránnyal mindenképp el lehet helyezkedni. Manapság van kereslet az ilyenekre.

Ugyanakkor ha németet vette fel faktnak, szóba jöhet a germanisztika szak. Egész kedvező lehet egy ilyen végzettség elhelyezkedés szempontjából.

Biológiával kapcsolatban nem ajánlanék semmit. Úgy látom inkább a magolós tárgyakat szereted, márpedig biosz mellett bárhova is mész, rengeteg kémia van.

A magyar-töri bármilyen bölcsész szakra jó, de azokból nem igazán lehet megélni.

Az informatika oktatás meg középsuliban egy kalap szamóca. Egyetemi szinten programozni kell, meg nagyon kell tudni hozzá a matekot.

Összességében véve én geoinfóra, vagy földtudományra szavazok.

2012. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A környezetmérnököt én sem ajánlom, elég testközelből látom, mik a lehetőségek, és te nem ezt keresed.

Egyelőre lehetőleg teljesíts mindenből a lehető legjobban, így még lesz egy kis időd gondolkodni. Ősztől pedig menj el nyílt napokra. Beszélgess diákokkal, végzettekkel, hogy mit gondolnak az adott helyről.

Emellett nézz utána a különféle munkáknak. Így könnyebb lesz a döntés.

2012. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki, hogy földtudományin is azért kemény matek és fizika van. Ez magával a föld szerkezetével, működésével foglakozik, míg a földrajz szak az tipikusan a természet-gazdaság-társadalom földrajzi dolgokkal.
2012. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 10. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!