Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelvtanuláshoz milyen...

Orosz nyelvtanuláshoz milyen tananyagokat ajánlotok? Pécsett hol érdemes oroszt tanulni? Esetleg skype tanár?

Figyelt kérdés
És melyek azok amik kevésbé váltak be?
2011. aug. 16. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy milyen szinten állsz oroszból. Én (újra)kezdő vagyok belőle, de ezeket használom:

Ferenczy Gyula: Orosz nyelvtan és nyelvhasználat

Székely András - Székely Nyina - Шаг за шагом.

Net: pl. orosznyelv.com.

Remélem tudtam "valamit" segíteni, de talán akik már járatosabbak a nyelvben, majd még írnak neked!

Jó tanulást! :)

2011. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Teljesen kezdő. De mielőtt belevágnék jobb érdeklődni. Igazából az önálló tanulást részesítem előnyben, tanár nyelvvizsga előtt jó, illetve beszélgetéshez. Minden ötlet jó. Gaál Ottó féle kreatívnyelv is jó lehet. Botlik Dénesné-Botlik Sándor Alapfokú nyelvkönyve van meg, kazettával egyenlőre. Az orosz ABC-vel kicsit bajlódok, wikipedián kívül más nem segít a kézzel írott változat megtanulásában. (Hogy hogyan kell összekötni) Horvátul sokat tudok, hangkazettán lévő dolgok felét értem kapásból, így máris közelebb áll hozzám a nyelv.
2011. aug. 16. 21:26
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Újra én vagyok. :)

[link]

Itt mutat pár szót minden betűhöz, és van írott változata is! Hátha segít! :)

2011. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen néztem orosznyelv.com-ot, de az abc ismertető nem ugyanaz, mint a linked, ami jobb. Kiicsit zavaros az oldal(vagy csak most tűnik annak), de mintha nem olyan sokminden lenne itt, bár még nem tudom. :) De jó is, egy kis recept ez meg az...
2011. aug. 16. 21:57
 5/21 A kérdező kommentje:
Már értem a honlapot, 3 link/oldal szól az írásról. Szerintem 5 óra alatt meg lehet tanulni írni olvasni. :) Youtube-s oldalakat 20x megnézed és már megy nagyjából. A kézírás nehéz, mert a betűim nem megengedhetően sajátosak, de sebaj.
2011. aug. 16. 22:03
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kicsit "kusza" az oldal, de belinkelem neked a többi oldalt is, az abc-hez. (De ha keresőbe beírod hogy "Gyakoroljuk az orosz betűket1,2..) akkor kidobja ezeket az oldalakat!

Nos, itt vannak:

[link]


[link]


[link]


[link]

Jó gyakorlást! :)

2011. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Sag Za Sagom munkafüzet, hanganyag, tankönyv letölthető az interneten.


Tankönyv:

*****


Munkafüzet:

*****


Hanganyag:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 16. 22:15
 8/21 A kérdező kommentje:

Gergely Lászlóné,Halász Lászlóné: Orosz nyelv alapfokon


*****

hanganyag:

*****

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 16. 22:52
 9/21 A kérdező kommentje:

Végeredményben az összes megvan ebben a fórumban, érdemes végignézni, akinek új lenne az oldal(25. oldalt választottam, pl. Kezdők Angol nyelvkönyve):

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 16. 23:05
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia. Még mindig én vagyok. :)

Bár te kértél segítséget, de a linkek, amiket beírtál, igen hasznosnak tűnnek. Úgyhogy én is köszönöm. :)

2011. aug. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!