Programozás és a matek?

Figyelt kérdés

Eddig elég gyenge voltam matekból. Most lesz meg az érettségim, de a matek itt is csak 2-es lesz. A lényeg, hogy a programozás nagyon érdekel és szeretnék most az érettségi után elkezdeni egy programozói sulit. Azonban több helyen azt olvastam, hogy ez nem fog menni erős matek alapok nélkül. Ez mennyire igaz? Mennyire veszik komolyan a matekot. Konkrétan mint tárgyat tanítják? Vagy ez, hogy működik?

Nagyon fontos ez lenne nekem,mivel most fog indulni a suli és nem kevés összeget kérnek el érte,ezért nem szeretnék belebukni.



2012. jún. 11. 20:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szerintetek érdemes akkor megpróbálnom?
2012. jún. 11. 21:21
 12/17 anonim ***** válasza:

Itt egy web-programozós hálóterv. De keres rá rengettedet lehet találni nézd, át mi nem menne.

[link]

Keres, pár könyvet én ajánlanám a fekete könyvet, és a 24 órás könyveket.

2012. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

utána néztem a 24órás könyveknek.Jónak tűnnek de mégis melyiket olvassam el? Rengeteg van.

Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. jún. 11. 21:52
 14/17 anonim ***** válasza:
php24 nagyon jó
2012. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos nekem info szakon 1. félévben 6 matek tárgyam és 1 programozásom volt... Nyilván ez később változott, de először matek alapozás van.


OKJ-s programozó tanfolyamok nem olyan jók, azokkal szerencse kell az elhelyezkedéshez, bár az igazi programozást mindenki a munkahelyén fogja megtanulni, ahova a legtöbb esetben követelmény egy diploma.


"Vagy ha megkérdik tőlem,hogy mi az a hatványozás nem fogom tudni. " Ne haragudj, de ilyen hiányosságokkal semmilyen matekra építő szakmában ne gondolkodj.


A 24 órás könyvek nem rosszak, de maximum közepesen adja meg az alapokat. A matek hiánya pedig később komolyabb projekteknél elő fog jönni.

2012. jún. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A programozás nem a konkrét matektudást követeli meg, hanem a matematikai gondolkodásmódot. Ha azzal bajod volt, a programozás sem lesz könnyű. Ha nem tudsz egy egyenlet vagy egyenlőtlenség megoldásánál rendesen kikötéseket tenni és esetszétválasztást végezni és ellenőrizni, akkor ugyanezek a lépések a programozásban is komoly problémát fognak jelenteni.
2012. jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"

"Vagy ha megkérdik tőlem,hogy mi az a hatványozás nem fogom tudni. " Ne haragudj, de ilyen hiányosságokkal semmilyen matekra építő szakmában ne gondolkodj.


"



én is pontosan erre gondoltam, a herélt csimpánzos hasonlattal is egyetértek, másrészről meg ismerek tanárt akiről tudom hogy nagyon is normálisan felkészítené a diákjait ha akarnák


de mondjuk a hiba ott van hogy tőlem nagyon idegen hogy valaki egyáltalában nem ért valamit a középszintű anyagból

szóval lehet nem nekem kellett volna válaszolni

2012. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!