Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Banktisztviselő és bankár...

Banktisztviselő és bankár között mi a különbség? Közgazdasági-pénzügyi-könyvelői végzettség nélkül lehetnék valamilyen banki dolgozó?

Figyelt kérdés
Diplomás vagyok, de nem pénzügyi és nem közgazdász területen. Viszont érdekel a banki szféra is. Hogy lehet bejutni bankba dolgozni szakirányú végzettség nélkül? Tudom, hogy nem lehetetlen, mert egyik volt évfolyamtársam is ott dolgozik, pedig akkor még biztosan nem volt ilyen végzettsége (és akkor még nem is tanult ilyet szerintem). Ja, és nem takarítóként dolgozik a bankban...
2010. szept. 20. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

én is hallottam olyat, hogy maga a bank képezte ki a munkaerőt, mielőtt alkalmazta

én is bankban szeretnék dolgozni

érdekes, hogy mindenhol elvárás a banki gyakorlat...

aki ott dolgozik az ezzel született?

2010. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Munkakör függő a dolog. Egyszerű ügyfélszolgálatos lehetsz szakirányú végzettség nélkül is, őket úgyis betanítják. Speciális szakértelmet igénylő munkakörbe szakirányú végzettséggel és többnyire szakirányú gyakorlattal rendelkezőket vesznek fel. Ha mondjuk informatikai végzettséged van, akkor simán lehetsz bankban IT-s.
2010. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bocipók ***** válasza:
Kapcsolatok, protekció.
2010. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!