Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül minek érdemes...

Ezek közül minek érdemes tanulni? (biológia irányúak főleg)

Figyelt kérdés

17/L vagyok, szeptemberbe leszek 11.-es és nem tudom még, hogy hova menjek. Magyarból 5-ös vagyok, töriből 4-es, fizika 4, kémia 4, matek 4, (utolsó 3 alulról közelítette a 4-est) biosz 5, infót csak tavaly tanultam. Ezek amik esetleg fontosak lehetnek.


Amit szeretnék, hogy ne egy általános szöveget írjatok, hanem inkább külön-külön mindegyikről, hogy:

-elhelyezkedési lehetőségek

-fizetés

-bekerülés, nehézség

-stb:D

És tudom, ne a fizetés alapján döntsek, de ezek érdekelnek, úgyhogy itt már az sem egy utolsó szempont.


-GYÓGYSZERÉSZ: ez áll nálam az 1. helyen, nagyon-nagyon szeretném, de kémia emelt nem hiszem, hogy jól menne. Meg eddig nem is érdekelt a kémia, nem is tanultam rá sokat, szóval fakton nagy hátrányban lennék a többiektől, akiknek a többsége azért jó benne és eddig is érdekelte. Fizika emeltet meg nem szeretnék, egyetemen úgyis a kémia fog jobban kelleni. Biosszal nem hiszem, hogy lennének problémáim.


-GYÓGYTORNÁSZ: hát, nem lelkesedek érte túlzottan, de valamennyire tetszik. Elhelyezkedéstől félek, meg hogy keveset keresnek.


SEJT ÉS MOLEKULÁRIS BIOLÓGUS: mit csinál pontosan? Mert az ilyen bioszos kutatómunkák nagyon tetszenek, csak nem tudom, mennyi itt a kémia. Elhelyezkedés?


MOLEKULÁRIS BIONIKA: azt olvastam, hogy itt a matek-fizikára nagyon nagy hangsúly fektetődik, azért az nem biztos, hogy jó lenne. Inkább a "bioszosabb" dolgok érdekelnének.


GENETIKUS: itt meg olvastam, hogy ahhoz, hogy az emberi részével foglalkozzak, ahhoz orvosi kell, de oda nem szeretnék menni, mert hosszú a képzési idő(+emelt kémia oda is...:D) A másik része meg inkább az állato-növény részével foglalkozik(tényleg???) és ahhoz meg biológia szakra kell menni, de az meg azért nem tetszik, mert a biosz növény-része egyáltalán nem érdekel.


-PSZICHOLÓGUS: nehéz lenne elhelyezkedni szeritnem


-PSZICHIÁTER: szintén orvosi...


-valami a nyelvvel: ez már nem annyira ide tartozik, de jó a nyelvérzékem, csak ezzel magában sajnos nem sokra megyek. Ilyen TOLMÁCS, FORDÍTÓ úgy tudom elég húzós és ott sem olyan könnyű elhelyezkedni (tudom, sehol sem, meg ki tudja, mi lesz még később...)



#kutatás #biológia #kémia #továbbtanulok
2012. jún. 14. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerészről tudok nyilatkozni (SOTE): Ha nem szereted a kémiát, akkor ne kezdj bele, rengeteg a kémia, 2. évben nincs is más. Biosszal nem sokra mész, elsőévben van biosz, de a középsulis anyaggal az első hónap után már semmit sem érsz olyan részletes az anyag (sejtbiosz, humángenetika főleg).
2012. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
biológia szakra csak akkor gyere, ha nagyon érdekel (és nem az ilyen embertanos cuccok, tehát kiválasztás stb stb, hanem sejtibológia, növénytan, rendszertan stb). Genetikát is itt tanulhatod. Sejt- és molekuláris biológia csak egy sima BSc, azzal nem sokra mehetsz, csak ha mész msc-re, ott meg tanulhat tovább növénybiológiát, mikrobiológiaét, neurobiolágiát etc. Ahhoz, hogy kutató legyél, menned kell Phd-ra az még több tanulás,és nem elég ha végig ilyen 2-eseid lesznek bsc-n. Peidg a legnehezebb szakok közé tartozik, 2,00-es a szakátlag kb és nem azért mert h.lye mberek vannak itt, hanem mert nehéz.
2012. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
BIOMÉRNÖK szakon nem gondolkodtál?
2012. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oda nem kell nagyon matek/fizika? Mindjárt utánaolvasok:D
2012. jún. 14. 17:59
 5/13 adika93 válasza:
100%

Molekuláris bionika szakra fog menni egyik ismerősöm: nagyon kemény matek ( első félévbe csak az) meg fizika bioszra nem fektetnek nagy hangsúlyt csak az idegi működések stb.. valamint kemény kémiai is van.


Én szeptemberbe kezdem egyetemet és engem is nagyon érdekel a biológia, és SZTRE jelentkeztem biológia szakra ( majd sejt és mol. biológusra szeretnék szakosodni). Ha tudzs tanulni akkor ajánlom a biológia szakot mert az elmondások szerint nagy a hajtás. Itt is lesz kémia hiszen anélkül nem érthető meg :D Amugy genetikusra is tudsz szakosodni biosz szakról ha jól tudom.

Remélem segitettem :) Molekuláris biológusokat szerintem keresnek ezerrel , debrecenbe most épült vmi kutató központ , na meg persze a gyógyszergyárak is keresik őket.

2012. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És akkor molekuláris biológus. Mit csinál? Ok, találtam neten anyagot, de leegyszerűsítve csak pár mondatban el tudná valaki mondani?:D

És hova kell menni, hogy azt tanulhassam? Biosz-kémia-fizikaé-matek mennyire kell?

2012. jún. 15. 18:01
 7/13 A kérdező kommentje:
Mármint persze hogy ezek kellenek, csak melyik mennyire.
2012. jún. 15. 18:01
 8/13 adika93 válasza:

molekuláris biológia főleg a különféle sejteken belüli interakciók és szabályozásuk megértésével foglalkozik, beleértve a DNS, RNS és a proteinszintézist is.

A területnek több átfedése is van különösen a genetikával és a biokémiával és sejtbiológiával. Matek annyira nem kell de minden egyetemen tanitanak szinte matekot ami nem középiskolai szintű persze. Kémia keményen de persze biológia szakról van szó ezért a biosz a leghangsúlyosabb. a fizika is esszenciális a biológia megértéséhez ez a 3 Bárhova is mész Összefügg :)

2012. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerészként jó fizetésed lenne, keresett szakma, de tömény kémia, szóval ha nem szereted a kémiát, oda ne menj.


Gyógytornász, hát a fizetés a nullához konvergál.


Bionika: Tömény matek, és fizika, illetve leginkább elektronika. Biológiához annyira nincs sok köze, inkább infó-műszaki jellegű.


Pszichológus: Nehéz bekerülni egyetemre, és a kereset sem a legfényesebb a karrier kezdetén, de egész jó szakma. Viszont ehhez elhivatottság kell. Pszichiáter szintúgy.


Láttam hogy írta vki a biomérnököt, de az tömény kémia. Nem értem miért ajánlgatja ezt mindenki. Persze ott is van enzimológia, meg mikrobiológia, de nem annyira kutatás központú, hanem az ipari felhasználással foglalkozik.


A biológia szak tűnik talán a legjobbnak. Sok szakirány van, amiből válogathatsz.(IDEGTUDOMÁNY és HUMÁNBIOLÓGIA; MOLEKULÁRIS GENETIKA, SEJT- és FEJLŐDÉSTUDOMÁNY; MOLEKULÁRIS, IMMUN- és MIKROBIOLÓGIA; NÖVÉNYBIOLÓGIA; ÖKOLÓGIA, EVOLÚCIÓ- és KONZERVÁCIÓBIOLÓGIA) Viszont ha biológiára mész, ugyan úgy tanulnod kell minden témakörből, hogy aztán felvegyenek PhD-re, de a leghangsúlyosabb persze a szakirányod tantárgyai.

[link] Itt a "középiskolásoknak" címszó alatt találsz egy nagyon jó bemutatót a szakról.

Genetikával biológusként is ugyan úgy foglalkozhatsz, humángenetikával is, az orvos-genetikus az inkább gyógyászattal foglalkozik, nem feltétlen kutatással. Kifejezetten érdekes téma, külföldön, ahol, jobbak kutatási a körülmények, rengeteg lehetőség van benne.

A molekuláris biológia, elég erősen kémiás, mivel hogy pont a kémiával foglalkozik az élő rendszerekben. Ellenben rengeteg lehetőséget tartalmaz, ráadásul ez a tudományág erősen fejlődésben van. A biotechnológia már most is egy fontos terület, és ez a későbbiekben csak tovább fog erősödni, a biotechnológia területén pedig szükség van molekuláris biológusokra is. Viszont ez erősen kémiás.

A sejt, illetve molekuláris biológia megint csak remek dolog. Kémia ehhez is kell, de valamivel kevesebb mint a molekulárishoz. Kutatás területén itt is jó lehetőségek vannak.

2012. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11:31 Itt biológia szakon is rengeteg kémia van (Sejt- és molekulárison vagyok), volt, h sokkal több tantárgy volt klmiés, mint bioszos (még ha nem is kémia néven fut a tantárgy, akkor is kémiával foglalkozhat)
2012. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!