Valaki tud mondani nekem egészségügyi felsőoktatási szakokat?

Figyelt kérdés
Most gimnazista vagyok, és az egészségügyben szeretnék elhelyezkedni. Csak ezen belül nem tudom hogy mi legyek. Kíváncsi lennék hogy ehhez milyen tantárgyak kellenének. (most kéttannyelvűs vagyok tehát tervezetem szerint angolul bioszból lesz középszintű érettségim, de e mellé még jó lenne 1 tantárgy)
2012. jún. 17. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az orvosi egyetemeknél nézz szét felvi.hu-n. A kémia és/vagy fizika mindenképp ajánlott. Egészségügy alatt mit értesz pontosan? Orvos, fogorvos, gyógyszerész, gyógytornász, mentőtiszt, ápoló...?
2012. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nézz szét a felvin. Egyébként orvos, fogorvos, gyógyszerész, ápoló, gyógytornász, szülésznő, dietetikus, mentőtiszt, laboratóriumi analaitika és képalkotó diagnsoztikai szakok, védőnő, de lehetsz akár konduktor is, vagy gyógypedagógus, ami nem kifejezetten eü, de azért van köze hozzá.
2012. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
EÜ szakok többségéhez (gyógyszerész, orvos, fogorovos etc.) biosz, és kémia vagy fizika kell.(De a kémiának több haszna van.) Az egyikből azt hiszem emelt. De figyelembe véve a milliós nagyságrendű tandíjat, nem ártana ha felvennének államira, amihez viszont két emelt érettségit kéne elég jóra megírni.
2012. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Főleg mivel jövő évtől orvosi szakokra kötelező a 2 emelt.
2012. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

14:47:

a könyvet már nézegettem, csak hát annyiféle variáció van. konkrétan fogorvos nem akarnék lenni, orvos szívesen lennék , de hát a tanárok enyhén szólva szopatósak, hiszen nem sok mindenkit engednek át, csúszást meg nem tudnék kifizetni. gyógyszerészek pontosan mit csinálnak? gyógytornász gyógypedagógus, ápoló szintén nem nagyon érdekel, mentőzés annál inkább bár nem tudom hogy bírnám a látványt pl súlyos baleset.


15:56: Laboratóriumi analitika az az amikor mikroszkópon keresztül elemzik a szöveteket? Ha az akkor nem tudom hogy mennyi izgat, párszor biztos érdekes de lehet hogy hosszútávon nem az. Képalkotó az tudom milyen hiszem tesóm odajár :) (Bár infóhoz elég jól konyítok, nem akarnám tesómat mindenben utánozni :D )


17:13: én biosz és kémiára gondoltam, de mivel a 2tannyelvű megköti hogy angolul kell érettségizni 2 tantárgyból, én úgy gondolom, hogy nem ártana magyarul is tanulnom a bioszt valahogy itthon.

Bocsi a regényért :D

2012. jún. 17. 17:54
 6/11 anonim ***** válasza:

"de hát a tanárok enyhén szólva szopatósak, hiszen nem sok mindenkit engednek át"

És ezt mégis honnan veszed?

2012. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sok helyről. Tesómat sem engedték át 3x egyik tantárgyból pedig mindent tudod kívülről, egyszerűen olyan kedve volt a vizsgáztatónak hogy nem engedte át. Másik ismerősöm meg most megy 3x egy másik tantárgyból az orvosin, nem tud már rá mit tanulni, és ha most sem sikerül neki akkor otthagyja az orvosit.

Meg amikor feldobják a zh-kat ami az asztalra esik 2es ami a földre az 1es szóval..

2012. jún. 18. 18:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem más a tapasztalatom. 3. évemet járom, egyetlen egyszer buktam, az is jogos volt.

Azok szeretik baromira hangoztatni, hogy a tanár a k.csög, akik nem tanultak rendesen. Bocs, de nekem ez a tapasztalatom.

Nem egyszer hallottam már, hogy "tök szemét volt a tanár, direkt kicseszett velem", aztán utólag kiderült, hogy vmi olyan alap dolgot kérdezett, hogy azt igen is kellett volna tudni.

2012. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát pedig létezik ilyen sajnos. ezek szerint akkor jó helyre mentén ill. jó tanárt kaptál. tesóm a 4. vizsgára már nem tudott mit tanulni, tudta az előadásokat, a könyvet majdnem kívülről, vázlatokat mindent aztán bement meg se szólalt és 3ast adtak neki előtte meg 3x meghúzták.
2012. jún. 19. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát érdekes. Mégis melyik egyetem?
2012. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!