Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók/orvosok!...

Orvostanhallgatók/orvosok! Érvek és ellenérvek az orvoslás tanulása mellett?

Figyelt kérdés
felvételi előtt állok, régi álmom, hogy orvos legyek,de az állatorvoslás iránt is érdeklődök...véleményeket, tapasztalatokat várok ezekkel kapcsolatban, hátha így könnyebb lesz a döntés...előre is köszönöm:)
2012. jún. 18. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is orvos szeretnék lenni már 7.-es korom óta. Nagyon szép és magas presztízsű állás, és elhivatottságot igényel! Még csak 17 éves vagyok, de a negatívumokba már most is bele kell gondolni:

- A halállal meg kell bírkózni, támogatni a hozzátartozókat, még ha meg is vannak törve lelkileg. (Mondjuk, én szívesen csinálnám, már csak egy hálás köszönetért, és olyan jó érzés reményt kelteni az emberek szívében!)

- Ügyelni kell akkor is, ha nem kapsz érte plusz bért, ünnepnapokon is.

- Ha csipognak, mert tömegbaleset történt, be kell menni.

- Lelkileg eléggé megterhelő és stresszes szakma.


Mindezek ellenére én szeretnék lenni orvos! Habár az egyetem nehéz, mégis vannak a SOTE-n is, akik 5-ösök (hiszen a szakkoliba csak 4-es átlag felett lehet lenni). És ha vannak, akkor valahogy csak meg lehet csinálni.


És én állatorvos sosem lennék... De ha te az szeretnél lenni, legyél.


Sok sikert és kitartást! Lehet, hogy még találkozunk :)

2012. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pro:

- Érdekes, legalábbis számomra. A legtöbb dolog, amit tanulok, vmennyire leköt (de azért vannak unalmas tárgyak:D)

- Jó érzés segíteni, legalábbis a legtöbb embert ez örömmel tölti el.

- Valószínűleg lesz munkád, tekintve, hogy orvosra mindig szükség lesz.


Kontra:

- Baromi nehéz, rengeteg tanulás, sok lemondás és iszonyat sok stressz az egyetem alatt.

- Rengeteg pénz, még államin is (10 ezer alatt kb. semmilyen könyvet nem kapsz, de nem ritkák a 15-20, akár 30 ezer forintos könyvek, emellett jegyzetek, nyomtatás, eszközök stb.)

- A nyarad 2 hónapos lesz (nyári gyakorlat és vizsgaidőszak miatt)

- Magyarországon megalázóan kevés fizetés rengeteg munkáért, ügyeletért, túlóráért cserébe

- A szakmának már nincs olyan presztízse, mint régen. Az emberek nagy része szarba sem vesz, esetleg még a kedves hozzátartozó meg is vernek.

- Lelkileg megterhelő.

- Ha rendesen végzed a munkád, nehéz mellette családot alapítani (mondjuk ez szakágtól is függ).

2012. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De ki mondja, hogy kötelező itthon dolgoznod? :D
2012. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Senki. Írtam ilyet? Nem. Akkor? Annyit írtam, hogy Magyarországon nincsen megfizetve.
2012. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
igaz :D
2012. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!