Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges két egymást követő...

Lehetséges két egymást követő felvételi eljárásban más-más helyre jelentkeznem, ha idén már beiratkozok valahová?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy miután idén bekerülök a felsőoktatásba egy adott szakon, és jövőre újrajelentkezek (szintemelő érettségivel), akkor lehetséges-e, hogy oda is felvesznek. Ergo két szakra járok. Ez nyilván megterhelő sok szempontból, anyagilag is, de jogilag kizárja-e a dolgot az, hogy már járok egy bizonyos egyetemre, karra vagy szakra?

2012. jún. 20. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Járhatsz egyszerre kettőre, kérdés, hogy bírod-e majd.
2012. jún. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, én is kettőre jártam elvileg. Gyakorlatilag nem, de úgy terveztem. 2009-ben elkezdtem az egyik szakomat, 2010-ben ugyanazon az egyetemen, ugyanazon a karon a másikat, természetesen úgy, hogy oda is felvételiztem. Egyszerre akartam csinálni a kettőt, de végül a korábban kezdett szakomon két passzív félév után megszüntettem a jogviszonyomat, mert azt leszámítva, hogy érdekes dolgokat lehetett ott tanulni, rá kellett jönnöm, hogy nem venném sok hasznát, így meg nem akartam két szakkal bajlódni. De amúgy semmi nem zárja ki, hogy kettőt csinálj egyszerre.
2012. jún. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
persze, lehet. az a párhuzamos képzés. én is egyszerre járok matek és kémia szakra (ugyanazon a karon, egyik nappali, másik levelező). bár viktor királyunk pont most babrált valamit a törvényekkel, nézz utána. szerencsére engem már nem érint a bohóckodásuk.
2012. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket!
2012. jún. 22. 01:20
 5/6 A kérdező kommentje:
És ez esetben nem kell újra érettségiznem az alap tárgyakból (irodalom, történelem stb.), elég az, amivel a pluszpontokat meg akarom szerezni?
2012. jún. 22. 02:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, az érettségi nem csak "egy alkalomra szól", akárhányszor felhasználhatod :)
2012. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!