Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jog vagy közgáz? Szerintetek...

Jog vagy közgáz? Szerintetek melyiket kéne választani?

Figyelt kérdés

Ezeket jelöltem be felvételikor (közgázból nemzetközi gazdálkodást).


Elég sok pontom lesz (476 mindkét helyre), de nem tudok dönteni, melyiket válasszam? (most van lehetőség sorrendet módosítani)


A jog mellett az szól, hogy oda talán elég volna államira ez a pontszám, közgázra kizárólag fizetősre. A költségtérítés kifizetése nyilván nem jönne túl jól, de az alapképzést valószínűleg ki tudnánk fizetni diákhitel nélkül.


Szerintetek mit válasszak? (ne mondjátok, hogy hallgassak a szívemre, kedvem volna mindkettőhöz, de egy csomó ellenérvem is van közgázra, meg jogra is)



2012. jún. 20. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
E kettő közül egyértelműen a közgáz. Ügyvédekkel Dunát lehet rekeszteni, ezt 18 éves fejjel is tudom.
2012. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, mindenki ezt mondja. El is hiszem, hogy így van, de nem ugyanez a helyzet a közgazdászokkal is?
2012. jún. 20. 22:52
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Azokkal is ugyan ez a helyzet, de most furcsamód nagyon sztárolják ezeket a szakokat, mióta alig van állami támogatott hely. Amúgy szerintem hacsak nem vagytok olyan marha jó anyagi helyzetben, akkor ne jelölj olyat, ahol tuti fizetned kell. Drága anélkül is az egyetemi taníttatás.
2012. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem azért jelöltem mert divat. A jog gyerekkori álom, a közgáz meg azután jött, hogy faktként felvettem és nagyon megtetszett.


Mivel egy mérnök szakhoz nem vagyok elég jó természettudományos tárgyakból (pl. fizika) ezért az nem jöhet szóba, bölcsész vagy társadalomtudós meg nem leszek, mert az éhenhalás elkerülésére a joggal meg a közgázzal több esélyem van.


Meg hát mivel már csak sorrendet lehet módosítani, így mindenképpen ez a kettő marad, csak kérdés, hogy végül melyik. :D

2012. jún. 20. 23:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is részben közgáz szakra megyek (gazdaságinfó), szóval megértelek.
2012. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a gazdinfónak nem sok köze van a klasszikus közgázhoz

az informatikai képzés

2012. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogászokkal, bölcsészekkel, mérnökökkel, pszichológusokkal mind Dunát lehet rekeszteni... szóval ezt hagyjuk. Bírom, hogy az ilyen kérdésekre semmi érdemi választ nem tud adni a plebs, csak annyit hogy "Dunát lehet velük rekeszteni". Hülyékkel is Dunát lehet rekeszteni, még sincs egyre kevesebb belőlük.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: azt válaszd amelyik jobban érdekel.. Nézd meg esetleg az egyetem honlapján, hogy milyen tantárgyaid lesznek, hátha szimpatikusabb az egyik, esetleg állásajánlatokat is nézegethetsz a neten, hogy megnézd melyikre van inkább kereslet... Sok sikert!

2012. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

cheeky_bugger

Tudom, ezért írtam, hogy van benne közgáz, nem azt, hogy közgáz képzés.

2012. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom ezt a Dunát lehet rekeszteni dolgot.

Csak azt mondja meg a kedves demagóg kommentelő(k), hogy miért van már a joghallgatók felének egyetem alatt munkahelyük ügyvédi irodáknál? A másik fele meg kb. pár hónapon belül talál munkát végzés után...

Tényleg unalmas már ez a átlagemberes érvelés, hogy más azt mondja, akkor az úgyis van. Mögötte persze meg semmi tartalom.

2012. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!