Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyem lehet idén...

Mennyi esélyem lehet idén bejutni az ELTE-re?

Figyelt kérdés
A legjobb pontszámítási mód szerint 318 pontom van a továbbtanuláshoz az ELTE matematika szakára, viszont tavaly 323 pont volt a határ. Mennyi esély van arra, illetve van-e rá esély, hogy ez a ponthatár lejjebb csúszik legalább 5 ponttal?

2012. jún. 21. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Háát... én úgy tudom, most mindenütt nőni fog a ponthatár. Bár szerintem attól is függ, hogy mennyien jelentkeztek oda.
2012. jún. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Milan1909 válasza:
Elég nehéz volt idén a matek érettségi és úgy általában az összes....ez az utolsó válaszolónak szól
2012. jún. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a matek érettségi színvonala évről évre esik..
2012. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Én személy szerint elég kétségbeejtőnek tartom, hogy ha valakit 318 ponttal felvennének az ELTÉ-re. Mondjuk a 323 is sírnivalóan alacsony.
2012. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Szerintem nem lehetetlen, a természettudományos képzéseket most eléggé támogatják, de attól függ valóban, hogy mennyien jelentkeznek. Esélyed meg van rá, szóval kitartást! ;)
2012. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

köszi, hogy töröltetted a válaszom. :) attól még nagyon remélem, hogy ennyi ponttal nem fogsz bekerülni erre a szakra...

2.: idén nevetségesen könnyű volt a matek érettségi.

2012. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem csak a te hozzászólásod lett törölve, és nem én töröltettem. Amúgy gondolom, hogy te már egyetemista vagy, és épphogy csak meglett a minimum a magyar szövegértésből, mert nem az volt a kérdés, hogy "Szeretnéd-e, hogy ennyi ponttal felvegyenek?", hanem az, hogy mennyi esélyem lehet bejutni.


Azt még hozzátenném, hogy nem tehetek róla, ha dobott a csajod.

2012. jún. 22. 21:33
 8/16 anonim válasza:
56%

Nem feltétlen kell lebecsülni azért, mert ennyi pontja lesz. Én is idén érettségiztem. Világéletemben nagyon jó tanuló voltam, most azt rontottam el amin múlott volna a továbbtanulásom. A tervezett 400 pont feletti eredményem helyett 340-360 közötti pontjaim lesznek.

Ha bejut akkor már senkit nem fog érdekelni hány pontja volt, vagy mennyire volt röhejes a matek :)

Amúgy idén nem sokkal, de kevesebben jelentkeztek mint tavaly, viszont amennyivel kevesebben jelentkeztek valószínűleg annyival kevesebb hely is lesz az államilag támogatott hely.Én is matekra jelentkeztem, remélem max 20 ponttal lesz több, bár ez mint tudjuk a többi diák teljesítményétől is fog fűgni. Sok sikert kívánok :)

2012. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azzal egyet értek h egyre inkább csökken a matek érettségik színvonala, egyre könnyebbek lesznek. A ponthatár meg lehet h csökken bármi megtörténhet :) és amúgy matektanár vagy alkalmazott matematikus szakirányra mennél?
2012. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igazság szerint az elsődleges az, hogy egyáltalán bejussak :) A tanári pályán gondolkoztam, mert az osztályban kb. én voltam az egyetlen, aki mindig értette a matekot, és mindenki hozzám rohangált, hogy magyarázzam el, és az én magyarázatomat jobban megértették, mint a tanárét, tehát ahhoz lehet, hogy van érzékem, viszont nem a legjobban fizető állás, igaz ennek ellenére mindig szükség lesz tanárra, ilyen szempontból egy biztos megélhetés.

Az alkalmazott matematika (ha jól gondolom) főként statisztikából áll, ami (legalábbis ahogy én hallottam) egy nagyon száraz anyag, és azt lehet, hogy nem élvezném annyira, mint az elméleti matekot. Ennek ellenére jó kereseti lehetőség lenne, pláne, ha el is tudnám végezni :)

2012. jún. 27. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!