Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségei vannak...

Milyen lehetőségei vannak oktatás téren egy olyan embernek, aki betöltötte a 35-öt, de a régi rendszerben csak általános iskolát végzett?

Figyelt kérdés
Ingyenes lenne-e az érettségi képzése? Korlátozott anyagi lehetőségek mellett mit lehet tenni? Vagy valami tanfolyamot szakmát meg lehet tanulni? Vonatkozik erre a személyre az, ami a mai fiatalokra, hogy egy közép és egy felsőfokú képzést támogat az állam? Vagy az érettségi ingyenessége csak a tankötelességhez van kötve?

2012. jún. 23. 11:23
 1/8 reptoid ***** válasza:

Nem lenne ingyenes neki az érettségire való felkészítés. Magáért az érettségi vizsgáért azonban nem kellene fizetnie, hiszen akkor már lesz tanulói jogviszonya.

Vannak olyan szakképzések, amelyek általános iskolai végzettséget kérnek, vannak amelyek 10 osztályt, van amelyik 12-t, vagy érettségit.


A képzésekre (legyen az akármilyen) vonatkozó követelmények egységesek, ugyanaz vonatkozik mindenkire. Egy 70 éves papa is ugyanúgy jelentkezhet érettségire felkészítő képzésre, egyetemre, ahogy egy 18 éves.

2012. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia! a képzés, esti suli kb 30ezer évente, szóval nem olyan durva. tudok olyan iskolát, ahol 4 évet 2 év alatt tesznek le. "gyorstalpaló" :) az érettségiért sajnos kell fizetni magáért a vizsgáért. legalábbis én estire járok, és fizettettek velünk, föciért 15ezret, infoért 22ezret, stb :S biztos, hogy van, ahol olcsóbb, ebből a sulinak is megy sztem.
2012. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
esti suli sokféle van. én 2009-be végeztem esti gimnáziumban, nekünk 4 éves volt és nem kellett tandíjat fizetni soha. csak az érettségi vizsgáért. már nem emlékszem az mennyi volt, de olyan 25-30 körül.
2012. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, én is 4 évesbe járok, csak gondoltam, ha ez megijeszti a kérdezőt, még mindig ott a 2 éves. de a 4 éves is elég durva tud lenni.
2012. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Engem nem kell, h megijesszen, már egyetemre járok, de a családban nem mindenki tanult tovább 8 általánosnál, és feltett szándékom ezen segíteni...

Ha kell, azt a "kevés" pénzt összerántjuk rá valahogy, csak tudjon tanulni...

2012. jún. 24. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:
ez nagyon jó :) csináld csak, tanulni sosem késő
2012. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én a Than Károlyba járok, levelező tagozaton, az első 2 évben annyi a költség, hogy év elején be kell fizetni a 5-10 ezer Ft-os regisztrációs díjat, meg a könyvek, aztán utána az utolsó 2 évben a tanulmányi eredmény és a szociális helyzet határozza meg, hogy mennyi tandíjat kell fizetni. Én 2014-ben végzek, most megyek majd 11-be :) Ja, és 23 éves vagyok, illetve tovább akarok majd tanulni. Nekem is mostanra jött meg az eszem :) Hiába... Jobb később, mint soha :D Úgy érzem, még nem vagyok elkésve :)
2012. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ja, egyébként itt tudsz tájékozódni az általam említett suliról: www.than.hu


Sok sikert!

2012. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!