Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácstalan vagyok. Melyik...

Tanácstalan vagyok. Melyik utat válasszam?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni a továbbtanulással kapcsolatban, mert elég bizonytalan vagyok. Persze manapság senki nem tudja megmondani, mi lenne a megfelelő a jövőre nézve, de én két erősen különböző út között vívódom.



A problémám a következő:


Középiskolába járok, még egy évem van vissza a gimnáziumból és szeretnék továbbtanulni (egyetem/főiskola). A jegyeim is jók, nem kiemelkedően de 4-es 5-ös mindenből.


Erősen humán beállítottságú vagyok (nyelvek, töri, magyar megy a legjobban) ami manapság nem túl nagy előny, hiszen mindenhol azt hallani, hogy a reál tárgyakkal lehet a legjobban érvényesülni.


Itt kezdődik a problémám! A humánus szakok közül egyik sem fogott meg igazán, (talán a pszichológia, de oda nagyon nehéz bekerülni) ellenben nagyon tetszenek a környezettel kapcsolatos szakok, mint a környezettan, valamint a környezetvédelem (ez fontos nekem).

Imádom a természetet de az olyan tárgyak mint a kémia, fizika, biosz, matek, sosem mentek igazán jól, nem is szeretem őket... jelenleg is 4-es vagyok ezekből a tárgyakból, de nem hiszem, hogy egyetemi szinten meg tudnám érteni őket, (talán nem is akarom) pedig ezekhez a szakokhoz ez elengedhetetlen :/


A kérdésem lényegében az lenne, hogy nincs- e valami olyan megoldás, ahol a kettő ötvözhető lenne?

Valami olyan szak ahol nem kéne behatóan természettudományos tárgyakat tanulnom, de el tudnék helyezkedni olyan helyen, ahol tenni tudok a környezetért... talán elmagyarázni vállalatoknak, hogy hogyan működjenek környezetkímélően vagy ilyesmi...


Nem tudom létezik- e ilyen és eléggé tanácstalan vagyok a jövővel kapcsolatban. :/


A segítséget előre is köszönöm!



2012. jún. 26. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Környezettan, környezetmérnök, olyan mint a bölcsész szakok, elhelyezkedés szempontjából.

Igazából, ha környezetért akarsz tenni, biológia, kémia, vegyészmérnöki szak ami szóba jöhet, ezekkel a szakokkal lehet talán elhelyezkedni olyan helyen, ahol a környezetet károsító tényezők csökkentésével foglalkozhatsz. Viszont ezeken nagyon kemény természettudományos oktatás van. Még a biológia a "legegyszerűbb", de erősen idézőjelben, mert itt is van kémia, és hasonlók, amiket érteni kell, és rengeteget kell magolni is. (Márpedig több száz élőlény nevét, és rendszertani besorolását latinul bemagolni, nem egyszerű, és akkor még ott van az anatómia, és hasonlók.)

Igazából, én a jogász szakot tudnám elképzelni neked. Ha azt elvégzed, foglalkozhatsz környezetvédelmi dolgokkal.

Ennél jobb nem jut eszembe, mert az az emberke is, aki magyarázza hogy hogyan védje egy cég a környezet, bizony az is valami természettudományosat végzett.

2012. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól beszélsz két idegen nyelvet, számos cég igényt tarthat rád. Talán olyan is, amely a környezetvédelemmel foglalkozik.
2012. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor azt hiszem a természettudományos szakokat inkább elvetem. Tényleg nagyon nehéznek tartom és így, hogy nem is kedvelem, inkább nem bajlódnék vele.

Viszont az, hogy jogászként próbáljak meg tenni valamit a környezetért, nagyon tetszik... utána is nézek :)


Úgy tervezem, hogy angolból emelt érettségit fogok tenni, így a nyelvekkel is jól állok és szeretnék még más nyelvet is jobban tanulni. :)

2012. jún. 26. 17:28
 4/5 A kérdező kommentje:

Rákerestem erre a dologra és találtam egy úgynevezett: "környezetvédelmi jogász" foglalkozást, de nem tudom ilyet hol lehetne tanulni mert mindenhol csak jogász szakot láttam.

Vagy erre később kell szakosodni?

2012. jún. 26. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, jogász szakot kell elvégezned, majd ezután gyakorlatra kell menned, ez min három éves, és ezután tehetsz szakvizsgát. Ekkortól dolgozhatsz teljesen önállóan is.
2012. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!