Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma után érdemes-e OKJ...

Diploma után érdemes-e OKJ tanfolyamot is elvégezni, hogy nagyobb eséllyel helyezkedhessek el?

Figyelt kérdés
Természetvédelem szakirányon fogok végezni, amiről azt hallom, szinte esélytelen vele munkát találni. Gyógyszertári vagy fogászati asszisztens OKJ-vel jobbak a kilátások? Külföldi viszonylatban is érdekelne!

2012. jún. 28. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha diploma mellé akarsz egy OKJ-t is, akkor szerintem inkább olyat válassz, ami kiegészíti a diplomádat. Természetvédelem mellé nem tudom mi jöhet jól, de ha nézegetsz álláshirdetéseket, akkor biztos találsz ötletet.


Barátomnak minőségbiztosításos diplomája van, ez mellé csinált egy gépész és egy logisztikus OKJ-t, mert mindkettő jó kiegészítő.

2012. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyi értelme van, hogy lesz még egy szakmád, de nagyobb esélyeid nem lesznek. Munkát protekcióval lehet kapni.
2012. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is környezet szakirányos voltam és ezen gondolkodom.

A Corvinuson pl. van ebben az irányban diploma utáni továbbképzés ami érdekelne, de szerintem azzal sem mennék semmire.

Amikor OKJ-kat néztem, akkor egy csomóan kiröhögtek, hogy az nem jó semmire. Feleslegesen pedig nem szeretnék pénzt kidobni, abból így is kevés van, a továbbtanulásom nem támogatják sem a szüleim, sem a párom.

Külföldön szerintem el lehet mindegyikkel helyezkedni, ha van nyelvtudásod is.

2012. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A nagyobb esélyt úgy értettem, hogy talán ezek a szakmák keresettebbek, mint az eredeti végzettségem.
2012. jún. 28. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Környezetvédelmi diplomával még ott sem fogsz munkát találni, ahol kolbászból van a kerítés. Nem is értem, miért mennek ilyen szakra emberek?
2012. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hosszan lehetne erről vitatkozni. A hulladékkezelés és -elhelyezés szakirányosok pl. azért (is) vannak, hogy ne fulladjunk bele a szemetünkbe.:)Ha viszont valami hasznosat akarnál mondani, válaszolhatnál a kérdésemre is, hálás lennék a jó tanácsokért!:)
2012. jún. 28. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem csak a környezetmérnökök, hanem a gépészmérnökök sem találnak állást. Azért külföldön csak keresettebb, meg elméletileg szükség is lenne rá, mielőtt az ember kinyírja a Földet és akkor hiába milliárdos. Na de a mai társadalomban, a kapitalizmusban csak a termelés a fontos, az, hogy közben valami mennyire szennyezi a környezetet, az nem. Ha kell is környezetvédelmi tanulmányt készíteni pl. egy bevásárlóközpont építése előtt, azt a közgazdászok fogják megcsinálni és a pénz meghatározni.
2012. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor válaszolok: csinálhatsz bármilyen OKJ-s tanfolyamot, 90%-os valószínűséggel nem fogsz tudni olyan helyen elhelyezkedni, ahol a diplomádat is tudod hasznosítani. Szerintem akik ebből élnek azok nincsenek kéttucatnyian és kihalásos alapon vesznek fel új embereket.
2012. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fogászati asszisztens -
2016. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!