Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esélytelen, hogy orvosnak...

Esélytelen, hogy orvosnak tanulhassak?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a szüleim miatt közgazdasági szakközépiskolába kellett jelentkeznem. Viszont engem még mindig csak az orvosi kar érdekel. A közgazdasági tananyag egyszerűen rémes. Semmi nehéz nincs benne, de egyszerűen hidegen hagy. Két évig volt most biológiánk, kémiánk, fizikánk. Ahhoz, hogy ugye orvosira menjek biológia emelt érettségi kell, és még kémia is, de az elég középszinten. Szerintetek van rá esély, hogy megtanuljam magamtól nagy részben az anyagot, amit a szakközepes biológia és kémia tanítás miatt nem tanultunk? Meg úgy egyáltalán. Szerintetek mennyi esélyem van rá, hogy majd felvesznek?

2012. jún. 29. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen megtanulod akkor van esélyed.

Tájékoztatás: jövő évtől 2 emelt kell orvosi képzésre, az egyik biológiából, a másik vagy kémiából vagy fizikából.

2012. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor is kéne (kellett volna) indulnia biosz/fizika/kémia faktnak 11.-ben, ha közgazdasági a suli, ezesetben pedig a fakt arra való, hogy megfelelően felkészülhess az emelt érettségire. Innentől fogva csak rajtad múlik.
2012. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem indult az iskolánkban, csak ami számunkra elvileg fontos lenne tantárgy. De például a biológia tanárral beszéltem, Ő mondta, hogy segít felkészülni. Mellesleg, ha kémiából is emelteznem kell, akkor nagyon fincsi lesz...
2012. jún. 29. 19:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Kicsit félek, hogy így mindent egy lapra teszek fel...
2012. jún. 29. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos orvosira jövőre kettő emelt kell, így a nyelvvizsgák mennek a levesbe, mert plusz pontot nem kapsz értük sajnos. (2 emelt 50-50 pont, így a 100 pluszpont meg is van)
2012. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi sem lehetetlen.

Lenne esetleg pénzetek magántanárra ?

Én keresnék biológia-kémia szakos tanárt és vele készülnék fel.

Sajnos ha nincs rá keret akkor marad az egyedül tanulás, ami nem lesz könnyű két emelt szintű érettségire úgy, hogy jól is sikerüljön.

2012. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 29. 21:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha tényleg nagyon komolyan akarod, ne mondj le róla! Az meg tök jó, hogy a biosztanár segít, és ha tényleg rendesen nekiállsz tanulni, akkor megcsinálhatod. Ezesetben a közgazdasági tantárgyakat kicsit jobban hanyagolhatod.
2012. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!