Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen helyzete van/lesz az...

Milyen helyzete van/lesz az orvosoknak most/2-3 év múlva?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék orvos, azon belül sebész lenni. Bioszt és a kémiát imádom. Tanulni és magolni is tudok, sokat, kevés idő alatt:) Most leszek 9.-es. A nyolcadikat kitűnően végeztem. 6ban már elmentem gimnáziumba.

Kérdéseim, hogy megéri e manapság orvosnak menni, mennyit keres egy kezdő, de jó orvos, mikből érettségizzek majd, milyen témakörben olvassak, miből rakjak majd le emeltszintűt?


Köszi előre is


2009. júl. 8. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biosz, kémia, ezekből ha leteszel emeltszintűt, és még van mellé egy közép vagy netán felsőfokúd ami kéttanos sulikban elég egyszerűen kivitelezhető, akkor simán. De egyelőre nem csak ezeket kell tanulnod, sőt, majd csak az egyetemen teheted meg hogy csak azt tanulod amit szeretnél, most még mindent kell tanulni! De mire te odaérsz, lehet már ezt is átalakítják. Orvosnak mindig megéri elmenni.
2009. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

jaj kicsi szivem. Az általános iskolai biosz és kémia semmi. Én általánosban 8 évig kitűnő voltam igen. Most megyek gimnáziumban 11-be és a kémia és biosz is teljesen más az általános iskolaihoz képest, sőt, még meg is utáltathatják veled. Én is orvosnak készülök :-)

Azért sok sikert!


A kérdésre válaszolva, szerintem is megéri orvosnak menni bármikor, ha nem itthon, más országban is megfizetnek, hidd el!

2009. júl. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
magyar, töri, matek és nyelven felül bioszból és kémiából vagy fizikából kell érettsigzned, sőt ha jól tudom bioszból már emelt szinten. orvosnak mindig megéri menni, de nem ebbe az országban:-)
2009. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 9. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most jelentkeztem orvosira. A magyar egészségügyet elnézve, ez sajnos 2-3 (de még 10) év múlva sem lesz jobb.

Akkor menj orvosnak, ha ez minden vágyad, ezt szeretnéd csinálni még akkor is, ha csak 90ezret kapsz érte. Persze van rá esély, h nyitsz egy magánpraxist, és halálra keresed magad, de nem lehet erre alapozni. Valószínűbb, h rosszul fogsz keresni, főleg fiatal rezidensként:(


Ha van nyelvvizsgád, akkor szerintem egy emelt szintű bőven elég (nyelvvizsga közép 35, felső 50 pont, emelt érettségi 40 pont, max ugye csak 80...ez alapján logikus:)


Általában emelt biosz, közép kémia kombóval jelentkeznek orvosira, de hallottam olyat orvosisoktól, h jobban jár, aki kémia emelttel és biosz középpel megy:)


Nézegesd a pontszámítást, nincs kedvem leírni az egészet. www.felvi.hu

2009. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!