Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyermekpszichológus szeretnék...

Gyermekpszichológus szeretnék lenni. Jó lenne ez a szakma?

Figyelt kérdés

már írtam tegnap egy kérdést, de akkor még nem olyan részletesen.

szóval, gimibe járok, szeptemberben leszek 10.-es.

azt olvastam, hogy kell biosz érettségi, meg valami olyasmit, hogy a töri matek magyar biosz angol közül kettőt kell választani, de ezt nem értem... hogy hogy kettőt kell választani? a bioszon kívül mindegyik kötelező...

arra gondoltam, hogy mivel nincs nyelvvizsgám, emelt angol érettségizek, ahhoz jár középfokú nyelvvizsga. mindenképpen jár? mármint ha pl valaki 2est kap akkor is? bár szerintem nekem menne 4esre vagy 5ösre. ezenkívül biosz emeltet is szeretnék, mert olvastam, hogy ez nagy előny. de hogy biztos bejussak, lehet, hogy emelt magyar érettségiznék is, de azt már valahogy soknak érzem, hogy három emelt szintű érettségit teszek le...

milyen nehéz bejutni egyetemre? ha valaki 4,5ös átlagú, azt felveszik? azt olvastam, az ELTE pszichológia kar nagyon nem jó... miért, mi a rossz benne?

3 év alapképzés és 2 év mesterképzés ugye... aztán doktori, jól tudom? nagyon okosnak és szorgalmasnak kell lenni, de ugye megoldható, hogy ne terheljem túl magam?

rosszakat is olvastam... hogy kevesen találnak munkát, meg keveset keresnek... igaz ez? ha nem olyan vészes a keresete az is jó, nem kell milliókat keresni :D de miért olyan nehéz munkát találni?

Leginkább gyermekpszichológus szeretnék lenni, de nem iskolában, hanem klinikán... bár a felnőtt sem rossz, de imádom a gyerekeket és minden vágyam hogy segítsek rajtuk :)

ha van itt olyan, aki pszichológus vagy annak tanul, megköszönném, ha segítene :) meg annak is, akinek nincs köze a pszichológiához, de tudna segíteni :)

már az is nagy szó, hogy egyáltalán valami érdekel... rokonok, barátok, meg a barátom mondták, hogy okos vagyok, csak lusta... lehet benne valami :) de most már tényleg belehúzok a tanulásba! :) eddig nem tudtam, hogy mi szeretnék lenni, de úgy érzem, hogy ez nem csak egy fellángolás, hanem tényleg végigcsinálnám mindenáron! :)

16/L



2012. júl. 2. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jajjajj...

Magyarországon három szintű érettségi rendszer van. Mint a másikban írtam, kettőt kell választani, amit legalább középszinten kell teljesítened. De a plusz pontok miatt nem árt az emelt.(Sőt kötelező, ha államira akarsz menni.) Biosz emelt, nem nagy előny. Semmi haszna nem lesz botanikának, ökológiának vagy zoológiának. Humán-biológia kell, de humán-biológia miatt, ami egy éve anyag, felesleges megtanulni három év anyagát. Három emelt érettségi, nem ér semmit. Nem kapsz érte több pontot. Humán-bioszt nézd majd át esetleg, és mellette abból tegyél érettségit, ami a legjobban megy.

A nyelvvizsgát nem tudom, hogy hogy kapod meg. Asszem 60%-ot kell elérni, és akkor "megveheted" a nyelvvizsgát. Viszont plusz pontokat, ha két emelted van, nem kapsz érte. Emelt érettségiért ötven pont jár, közép nyelvvizsgáért 28, míg felső nyelvvizsgáért 40 pont jár. Nyelvvizsgákért max negyven pontot kaphatsz, szóval hiába van hét felsőfokúd, ugyan úgy csak negyvenet kapsz érte. Illetve összesen száz pluszpontot kaphatsz, mindennel együtt. Ha teszel két emeltet, meg is kapod a százat. Ezért érdemes két emeltet tenni, mert egy emelt, és egy nyelvvizsga, nem elég ahhoz, hogy államira felvegyenek.

Nem értem a jegyeken miért lovagol mindenki. Magyar, töri, nyelv, matek, és természettudományos tárgy jegye számít, a utolsó két tanult évben. Ezekért is kapsz pontot. De van olyan számítási mód, ami csak az érettségit veszi figyelembe, de az kockázatos, szóval az említett tárgyakból legyen meg az ötös. Az a a biztos.

Az ELTE-t a másikban leírtam.

Doktori (Ph.D) nem kell. Az kutatóknak kell. Másikba leírtam hogy milyen vackokat kell elvégezni.

Tanulni kell. Sokat kell magolni, de ki lehet bírni, ha az ember rendszeresen tanul, és nem csak a vizsgaidőszakban.

Pszichológusból rengeteg van. Belőlük 24 egy tucat. De meg lehet oldani. Nem a legjobb a fizetés, de klinikai pszichológusként el lehet éldegélni.

2012. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérvényezni fogom, hogy a NAT-ba legyen egy kötelező, "bevezetés a magyar felsőoktatásba" tárgy a középsulikban. Sajna tényleg, egy középiskolásnak nehéz informálódnia ezekről a dolgokról. Persze van kismillió oldal, de hát összehalászni minden infót... kész művészet.
2012. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi, akkor már csak egy kérdés: úgy számít a két emelt, hogy az egyik angol, és akkor meglesz a nyelvvizsgám is? szóval az nem olyan, mintha csak egy emeltem lenne + egy nyelvvizsgám? :)
2012. júl. 2. 10:27
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Szívesen.

Természetesen ez emelt ugyan úgy számít.

2012. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

meg azt olvastam a Károlinál: A Kar annak a jelentkezőnek a jelentkezését fogadja el, aki tiszteletben tartja a református keresztény erkölcsi és szellemi értékeket, és ezeknek megfelelő viselkedést tanúsít.

ez mit takar? amúgy te hova jársz/jártál? :)

2012. júl. 2. 10:43
 6/13 A kérdező kommentje:
és az igaz, hogy a mesterképzéshez 2 nyelvvizsga is kell?
2012. júl. 2. 10:52
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Az amolyan visszafogott viselkedést jelent. Szóval nem az a "pia és drog orrba szájba" viselkedést várná el. Persze nem kell apácának menned, de azért vannak határok.

Nekem egyik közeli ismerősöm jár pszichológiára a Károlira. Eredetileg az ELTE-n kezdte el, de végül is átment a Károlira, az ELTE annyira nem volt nyerő neki.

Én magam biofizikás vagyok, ráadásul külföldön, szóval annyira nem vagyok jártas a pszichóban.

Mesterszak elvégzéséhez, legalábbis hogy megkapd a diplomát, valóban két középfok kell legalább.

2012. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
akkor majd valamikor az egyetemi évek alatt leteszem a német nyelvvizsgát :) köszi a segítséget :) szeretek bulizni de sosem viszem túlzásba úgyhogy ezzel nem lesz gond :D szerinted hányas tanulókat vesznek fel? kitűnő sajnos nem tudok lenni... a reál tantárgyak nem az erősségeim...
2012. júl. 2. 11:00
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A jegyek, mint mondottam nem számítanak. Az érettségi tárgyaid legyenek meg, meg esetleg így utolsó két évben, az érettségi tárgyak jegyi legyenek jók, és ennyi. A reál miatt nem kell aggódnod, pszichológián nem igazán van.
2012. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szóval az a lényeg hogy amikből érettségizek azok legyenek 4esek 5ösök, a többi meg már nem is számít?
2012. júl. 2. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!