Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik a középiskolából...

Hogyan zajlik a középiskolából/gimnáziumból való tovább tanulási lehetőség?

Figyelt kérdés

Valaki aki már túl van rajta le tudná írni?

A tanárok kérdezik, hogy ki akar tovább tanulni és aki igen annak adnak valami lapot, hogy töltse ki? vagy nekem kell az adott iskolánál kérni ahova tovább akarok menni?

Egyáltalán ilyenkor ki tud róla, hogy hova akarok tovább tanulni vagy tudnak róla egyáltalán?



2012. júl. 5. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A tanárok fogják kérdezni, de ha nem akarod, akkor nem mondod meg. Felvi.hu-n lehet elektronikusan jelentkezni bármelyik magyar felsőoktatási intézménybe, szerintem felsőfokú szakképzésekre is (de ez nem biztos). Vagy lehet szerezni valahonnan papír alapú jelentkezéshez való adatlapot is, de azt nem tudom, honnan. Egységes felvételi rendszer van, nem kell külön intézned a különböző iskolákat, mindenhova az érettségid kell, meg az év végi jegyeid.
2012. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tanárok kérdezgetni fogják, ha jó viszonyban vagy velük, akkor érdemes őszintén válaszolni, mert tanácsokat tudnak adni. Majd évközben általában az osztályfőnök megkérdezi, hogy ki kér Felsőoktatási felvételi tájékoztatót. Ennek az ára olyan 2000Ft körül mozog (pontosan nem emlékszem). Ezt érdemes megvenni, benne van az összes magyar egyetem és főiskola (arra már nem emlékszem, hogy külföldi van-e benne). Ebben benne van, hogy egy adott egyetemnek milyen kara van és azon belül milyen szakok és mire lehet szakosodni velük. De ami a legfontosabb, hogy a könyvben van benne a jelentkezési lap. Ha papíron akarsz jelentkezni, akkor innen tudod megszerezni hozzá a lapot. Ezen beírod azokat az egyetemeket és szakokat, amik érdekelnek. Ha pl. a biológia érdekel, akkor azt beírod a pl. három egyetem nevét amit szimpatikusnak találsz, és azon belül a biológia szakot. Vagy ha egy egyetem érdekel csak (mondjuk ha vidéki városban laksz, és nem akarsz utazgatni, de van nálatok is egyetem/főiskola) akkor beírod azt az egyetemnek a nevét, és azon belül a biológiát, meg pl. matek és földrajz szakot. Akár ezzel, akár az első változattal, de végül is 3-3 helyet töltesz ki. De az osztályfőnök ezt külön fogja kérdezni, hogy ki az aki kér könyvet, mert akad olyan is, aki bár tovább szeretne tanulni, mégsem kér könyvet. Ha pl. nem szeretnéd, hogy a többiek megtudják, hogy tovább szeretnél tanulni, akkor megveheted külön is a könyvet valamelyik könyvesboltban (viszont amit az iskola rendel arra lehet, hogy adnak kedvezményt, így pár száz forinttal olcsóbb lenne). Ha nem papíron szeretnél jelentkezni, akkor az interneten keresztül is jelentkezhetsz. Változó, hogy kinek melyik jelentkezési mód jön be. Az osztályfőnök segíthet ilyenkor, pl. kitölteni a papírt, hiszen neki már van tapasztalata, hogyan kell kitölteni. Ebben az esetben ő nyilván látni fogja, hogy miket jelöltél meg. Viszont ha nem mutatod meg neki, akkor senki sem fogja tudni, hogy te hova jelentkeztél, vagy egyáltalán jelentkeztél-e.

Ha nem egyetemen/főiskolán szeretnél továbbtanulni, akkor jól meg kell nézned, hogy ha pl. Okj-s képzésre mész, akkor oda hogyan kell jelentkezni és meddig lehet (mivel soknál eltér az egyetemi jelentkezéstől).

Ezután jön az érettségi. Ha meg van az érettségid, akkor annak az eredményét újból el kell küldened, mivel ez alapján számolják a pontjaidat.

2012. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!