Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy a Haza? Melyiket...

Orvosi vagy a Haza? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Hogy ne kössetek bele a kérdésbe: tételezzük fel, hogy Te egy olyan diák vagy, akinek minden vágya az volt, hogy egy amerikai kórházban dolgozhasson sebészként, azzal minden gondjával-bajával, izgalmával, élményével, a nagyváros zűrjével és életével. Mivel a családod nem különösebben tehetős (de azért az átlagnál egy kicsit jobban él), ezért nem teheted meg, hogy kifizesd a félévenkénti 1 milliót, nem is beszélve arról a költségről, ha külföldi egyetemre járnál...Ezért a legracionálisabb döntés itthoni egyetemet választani, de ez sem gond, hiszen világszínvonalú képzés folyik a magyar orvosi egyetemeken.


Már minden tökéletes, megvan az esély is, hogy bekerülsz egyetemre, mert tehetséges vagy, így kész a terv a jövőre nézve, lediplomázol, kimész. De van egy bökkenő: a hallgatói szerződés és az ezzel együtt járó röghöz kötés. Itthon kell maradnod 12 évig...Minden álmod szerte foszlik és választanod kell:

- itthon is jól fizető szakot jelölsz be (pl. mérnök, közgazdász, vegyész), így nem lesz gondod a megélhetéssel

VAGY

- elmész a hőn szeretett orvosidra, de itthon kell tengetned életed 12 hosszú évét...


Közben átkozod a sorsot, hogy miért áldott meg tehetséggel, ha azt nem használhatod ki normálisan, miért zár keretek közé, és miért tiporja el az álmaidat...Persze senki nem áll melletted, mert irigykednek a tehetségedre, elszántságodra, bátorságodra és ambíciódra, ja, és mert félnek a hatalomtól.


Te mit tennél?



2012. júl. 12. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az orvosi. Ha elmégy,akkor a Fidesz ( már ha ők lesznek még),nem tudja rajtad behajtani a tandíjat.

Annyi volt diákot hogyan találnának meg ? Különben is mondhatod,hogy pár év múlva hazajössz és ledolgozod a kötelező éveket.

Ez a rendelkezés éppolyan eszement,mint a többi.

2012. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudod érni, hogy az orvosi után külföldön jó melód legyen, ami jól fizet akkor fizesd vissza a tandíjat...

12 évig itthon kell lenni, de ezt 20 éven belül kell megtenned, azaz a diploma után még van 8 éved csak utána kell/kellene itthon lenned, viszont ha kint megkeresed 8 év alatt(vagy kevesebb idő alatt) a tandíjadat akkor nincs gond. Visszafizeted és kész...

2012. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt mind tudom, csak olyan jó drámai volt a felvetésem :)) Na jó. Azért mindenkinek szurkolok, hogy felvegyék, meg sikerüljön meg ilyenek ;)
2012. júl. 12. 18:24
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

"Itthon kell maradnod 12 évig...Minden álmod szerte foszlik és választanod kell: "

Azért az életed tanulás után nem csak 12 évig tart:)

2012. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

1. 20 éven belül kell ledolgoznod 12 évet. Azaz 8 évre mehetsz ahová akarsz, ha ügyes vagy, az akkor keresett pénzből simán visszafizeted a taníttatás árát.

2. Lehet, hogy köv. választások után már nem Fidesz lesz, az is lehet, hogy eltörlik a tandíjat.


De azért hogy egy kicsit összetörjem az álmaid:

Amerikában nem fogadják el az itteni diplomát. Nagyon durva különbözeti vizsgát kell tenni (gondolom nagyon durva összegért), amit igencsak nehéz kivitelezni.

Szóval ez nem olyan, hogy fogom magam, lefordíttatom a diplomám és jelentkezek egy állásra...

2012. júl. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó hozzászóló!

Tisztában vagyok vele, és ez számomra nem hátrány, hanem kihívás!

[link]

Ott van, hogy mi kell hozzá :))

2012. júl. 12. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Ugyan ezen gondolkodok kb már 12 órája. Reggel fél 8kor sem tudok többet mondani.

Ez, ez hihetetlen. Hogy hozhattak ilyen döntést? Köpni, nyelni nem tudok.

De evvel is csak a tisztességes polgárokat büntetik. Mert a gerinctelenebbik fajta mit csinál? Leteszi a diplomát, abban a pillanatban kimegy külföldre, megkeresi az itteni fizetésének ötszörösét és nem jön vissza. Míg a suta tisztességes fiatal ebbe bele se gondol és elkezdi letölteni a "büntetését".


Én már csak arra gondolok, hogy 4 éven belül ez a törvény semmissé válik. Lesznek választások, remélhetőleg párt és miniszterelnök változások, bár fogalmam sincs ki, és hogy ennél jobb lesz-e.. De 4 év sok idő a 21. századi törvénykezésben is.


Bár még az is megeshet, hogy a törvény eltörléséig keletkezett szerződéseket behajtják. Vannak annyira gerinctelenek.


Életemben először örülök annak, hogy elvesztettem a lehetőségét annak, hogy ilyen szerződésekben gondolkodjak.


Válasz a kérdésedre.. Talán megtanulnám, hogyan viselkednek ezek a bizonyos gerinctelen állatfajok, lehet kipróbálnám a szerződésszegés nyújtotta bűnös életet.

De a legvalószínűbb, hogy nem jelentkeznék egyetemre.

2012. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves #7!

Én megértelek, de ha diploma után nem jössz vissza, és visszafizeted a 12 millió Ft-ot, azzal te nem vagy gerinctelen, hiszen a szerződésben is benne van: vagy itthon dolgozol, vagy fizetsz. Ez csak üzlet :) És én is így fogom.

2012. júl. 13. 08:46
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi, az offért, azt hiszem kicsit lemaradtam, de most ez a legnagyobb újdonság, hogy a diploma után 12 évet itthon kell dolgozni és ha nem utólag ki kell fizetni a tandíjat??? Jól értelmeztem a válaszokból??

És ez minden szaknál így van? Vagy csak orvosi? Vagy hogy is van ez??

2012. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden szaknál így van, ha ösztöndíjas vagy részösztöndíjas képzésre mész.

A képzési idő kétszeresét kell 20 éven belül itthon tölteni.

2012. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!