Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi lesz az önköltséges...

Mennyi lesz az önköltséges felsőoktatásba a ponthatár?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 240 a pont, de ez változik iskolánként és szakonként is?? Vagy mindenhol ennyi?
2012. júl. 16. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Úristen! Hogy lenne már mindenhol annyi??? Hol akarsz tovább tanulni? Különben felsőoktatásban és nem felsőoktatásba!!
2012. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kiváló oldal erre:

[link]

Képzeld, ott még ez is le van írva! Ha kicsit olvasgatsz, rájöhetsz, hogy a ponthatár minden intézmény minden egyes szakán más és más. Sőt, még képzési formánként és tagozatonként is eltér (más a ponthatár a nappalis állami képzésre, mint a levelezős költségtérítésesre). A 240 pont egy minimális ponthatár, aminél alacsonyabbat nem lehet megállapítani. Vagyis ha a jelentkezők számából és pontjaiból 230-as ponthatár adódna, akkor is 240-nél kell meghúzni a vonalat, hogy a teljesen hülyék ne kerüljenek be (de így is be fognak).

2012. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
És ő felsőoktatásban fog tanulni :(((
2012. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Hát, elég gáz!!!!
2012. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Első: Úristen! Ne haragudj, hogy lemaradt egy 'n' betű! Tudom, hogy ez az interneten nagyon nagy bűnnek számít...


Második: Köszi.

2012. júl. 16. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is teljesen mindegy, hogy idd ki a bilit, vagy vidd ki a bilit. Egyik sem olyan nagy bűn. Mert csak lemaradt egy betű...!
2012. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rendben van. Szerintem azért se menjünk bele a helyesírási hibák illetve elírások javítgatásába. Én csak egy egyszerű kérdésre szerettem volna választ kapni de úgy látom, hogy mindenki nagyon okos mindenben kivéve abban nem, amiről a kérdés szól. (Tisztelet a kivételnek!)


Én most érettségiztem de nincs olyan idősebb rokonom, barátnőm, barátom aki ezekbe a dolgokba beavatott volna. Nem sok fogalmam volt és van az önköltséges ponthatárokkal, de mivel közgazdaságot tanultam négy éven keresztül és ilyen irányba szerettem volna továbbtanulni is, kénytelen voltam önköltséges szakokra jelentkezni, hiszen a keretszámokat nagyon nagyon lecsökkentették, úgy esélyem sem lett volna a bekerülésre.

Sajnálom, hogyha számotokra ez a kérdés idióta és botránkoztok amiatt, hogy feltettem de mégis kitől kérdezzem meg?!

2012. júl. 16. 15:14
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
az iskolai tanároktól
2012. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan én is kicsit csodálkozom a kérdésen, de nem bántanám emiatt a kérdezőt. Rengeteg olyan kérdést (sőt nem is kérdést, megállapítást) olvasok itt is, meg hallok máshol is, amiben arról van szó, hogy fizetős szakokra bárhol elég a minimumpont. Azt hiszem, hogy Hoffmann Rózsával volt egy interjú, amiben könnyelműen valami olyasmit mondott, hogy fizetős szakra mindenki bekerülhet. Ezt elég sokan rosszul értelmezték, és azt hitték, hogy a fizetős szakokra elég a minimum 240 pont. Hát nagyon nem így van! Főleg pl. közgazdász szakokon, ahova eddig is közel maxpontos embereket vettek fel, és most hogy jelentősen csökkentik az államira felvehetők számát, azt hiszem méginkább így lesz.
2012. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos az én osztályfőnököm nekünk nem mondott el ilyeneket, nem is nagyon foglalkozott velünk nem még, hogy ezzel a számára kis aprósággal. Amikor hozzá fordultunk a felvételikkel kapcsolatban mindig csak annyit válaszolt, hogy intézzük el magunk...


Utolsónak köszönöm! Kezdem érteni a dolgokat.

2012. júl. 16. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!