Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem alatt lehetetle...

Orvosi egyetem alatt lehetetlen gyereket szülni és nevelni apuka és nagymama segítségével?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen csak nehéz. Mondjuk gyerek mellett a levelezős oktatás jobb lenne.
2012. júl. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekszülés tiszta biológia. Ha egyszer megindult a szülőcsatornában, akkor nincs az az egyetem vagy tanulmányi osztály, amelyik visszatolhatná. :-) Szóval nagyon is lehetséges. Persze nyilván nem könnyű megoldani, na de az orvosi egyetemre amúgy se azért megy valaki, hogy könnyű legyen, nem igaz?
2012. júl. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Meg lehet oldani, de akkor már nem hiszem, hogy 5-ös lennél :D De szerintem nem kéne levelezősre menni, az orvosin nagyon fontos a gyakorlati rész! Amúgy szociológusok elemzései alapján is a nőknek az egyetemi évek alatt lenne érdemes szülni, mert:

1. huszonévesen a legalkalmasabb a testük a szülésre,

2. így nincs azzal baj, hogy: ,,na most végeztem 25 évesen, de még dolgoznom kéne egy pár évet, hogy el tudjak menni GYES-re...

3. így tudják építeni a karrierjüket.


Tehát nyugodj meg, nem csinálsz hülyeséget ;) Én is orvosira szeretnék járni, de én nem szeretnék szülni egyetem alatt, mert

1. a szüleim nyiregyen laknak, én Pesten tanulnék, és nem akarok olyan anya lenni, aki csak "kihordta" a gyereket é nem törődik vele (persze, ha Pesten laknának, elgondolkodnék rajta)

2. nekem az álmom Anglia vagy Amerika (amelyik sikerül), és nem hiszen, hogy egy gyereket cipelve a hátamon majd felvesznek. Így is nehéz a kijutás.

3. Külföldi társat szeretnék. Már csak azért is, mert így a társadalom is jobban befogadna, személyesen átvenném a szokásaikat, a kultúrájukat. És ha már külföldi férj, akkor legyen tőle a gyerek, ez természetes :)


Persze ez csak az én tervem :D Ahány ember, annyi féle :) Mindenesetre sok sikert!

18/L

2012. júl. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Levelezős orvosi? Olyan nincs is bakker.


Nem lehetetlen, csak nem egyszerű.

Bnőm mesélte, hogy a keresztanyja vagy vmi rokona kettő is szült egyetem alatt. Nyáron szült mindkétszer, szeptemberben már a suliban volt, apuci (vagy nem tudom ki) meg otthon maradt GYES-en.

De azért ált. a gyerekcsinálás sem úgy megy, hogy "nah akarok egy gyereket, holnap szexelünk együtt apuval, aztán 9 hónap múlva szülök".

2012. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
orvosin nekem több évfolyamtársam is vállalt gyereket egyetem alatt és mind éveket csúsztak emiatt.
2012. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A kérdés arról szól, hogy csinálj-e direkt gyereket, vagy arról, hogy terhes lettél, és elvetesd-e? Nyugtass meg, hogy az első...
2012. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt a fdsdskdfjasf... MÉG SZÉP, hogy az előbbiről van szó!
2012. júl. 26. 18:57
 8/10 anonim válasza:
50%
Jól van, megnyugodtam.:) Ebben az esetben az a válaszom, hogy szerintem várj még egy kicsit...
2012. júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egy nagy f*szág gyereket szülni, orvosira jársz és fel kell tenned ezt a kérdést? gyerek nélkül is örül az ember ha átvergődik a rohadt vizsgáin
2012. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én így csinálom, harmadév után szültem, anyukám segít, de mi direkt úgy terveztük, hogy ez a félév könnyebb lesz (előadásokra nem járok, de a gyakorlatokon kivétel nélkül ott vagyok(napi 3-4 óra)-kötelező is). Mellette anyatejes a baba, nem tápszeres. Este 7-kor leteszem aludni, akkor tudok tanulni meg hétvégente.Nem könnyű, de nem csinálnám másképp ha újra kezdhetném. Mondjuk ehhez kell egy olyan férj, aki aktívan besegít.(És még heti 4 órában gyakornokoskodom egy szakorvos magánrendelésén.) Vágj bele én biztatlak.Mondjuk a szín 5-ös jegyekről le kell mondani, de minden vizsgát meg lehet csinálni. :)
2013. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!