Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet még belőlem valami?...

Lehet még belőlem valami? Vagy már késő?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta állatokkal szerettem volna foglalkozni, de hát szerintem nem sok minden lehet belőle. Állatorvostól kezdve, kutyakiképzőn át, állatkerti gondozóig minden akartam lenni. Nem volt jó az átlagom, mindig hármas voltam (8. év végén nagyon sok kettesem lett, úgyhogy most kettes). Szegeden volt az az iskola amelyik állatokkal foglalkozik, de fogalmam sincs, hogy milyen mert nem igazán néztem utána. Amúgy sem vettek volna fel mert ott sokat kell tanulni, és messze lakok Szegedtől. Most vendéglátó suliba fogok menni mert ez az ami nekem még elfogadható, viszont ezt nem akarom csinálni sokáig. Én mindenképpen állatokkal akarok foglalkozni, azon belül talán kutyákkal, de más állatokkal is szívesen foglalkoznék. Tényleg tanulnom kellett volna... DE NEM TANULTAM! Szerintetek már késő? Így még lehet belőlem valami? Nem akarok egy konyhában rohadni és másnak főzni életem végéig. Még van 4 évem, utána nem tervezek iskolát, de ha az kell hozzá akkor megyek.

15/L


2012. jún. 26. 23:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon hamar össze tudok haverkodni idegen kutyákkal :)

Egyszer kiderült, hogy olyan kutyát simogattam ami korábban megölt egy őzet... O.o de szerintem meg tök barátságos volt :D

2012. jún. 26. 23:27
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő, még fiatal vagy sokkal több van még előtted mint mögötted! A kérdés hogy a család tud-e támaogatni a tanulmányaidban, mert ha az megvan akkor minden csak rajtad áll. Hidd el megéri küzdeni egy ilyen szép célér. Meg úgy bármiért is. :)
2012. jún. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutyakozmetikus lehetnél így első körben. Pl oda nem csak kutyákat, hanem nyuszikat is szoktak vinni körmöt vágatni, és átfésülni a bundát. Gondolom, cicákat is visznek néha. A tengerimalacoknak is kell körmöt vágni.
2012. jún. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg kutyakiképző egy kutyaiskolában.
2012. jún. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Még az állatorvosira is van esélyed, de már minden állat egészségügyis főiskola megszűnt a Budapesti Szent István kivételével. Ide nagyon magas a ponthatár, de ha ügyes vagy, akkor sikerülne bejutnod még, ugyanis az utolsó 2 éved jegyeit veszik figyelembe. Jó érettségit kell írnod, 2 emelt szintűvel, nyelvvizsga kell. Szerezhetsz plusz pontokat is OKJ-s képzéssel, jogosítvány letételével.

Azt tudni kell, hogy az állatorvosira a legnehezebb bejutni, ide a legmagasabb a ponthatár (majdnem maximum), és fizetősként is a legtöbbet kell fizetni (1,2 millió/félév), sokkal jobban kell tanulni, mintha "ember gyógyászatra" jelentkeznél.

A kutyakiképzés és a kutyakozmetika már annyira nem jó, gombamód megvannak szaporodva, nem igazán lehet megélni belőle.

Itt van még előtted az élet, ha összeszeded magad, akkor minden lehetséges!

2012. jún. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Leni Riefenstahl válasza:

Még bármi lehet belőled!

Nyilván jobb volna ha egy erős gimnáziumba járnál és nem a vendéglátós szakmai tárgyakkal pazarolnád el azt az értékes időt, amelyet például biológia vagy idegen nyelvek tanulására fordíthatnál, de nagyon jó érettségivel és nyelvvizsgákkal még így is minden esélyed megvan, hogy bejuss az egyetemre.

2012. jún. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyen nagyon tanulós cuccokhoz nagyon hülye vagyok, úgyhogy az állatorvosi kilőve. Gimibe azért nem jelentkeztem mert fel sem vettek volna, vagy félévkor repülnék. Nem tudom mit csinálhatnék.
2012. jún. 27. 12:04
 8/8 Leni Riefenstahl válasza:
100%
Most erre mit lehet mondani? Ha olyan hülye vagy, hogy a saját megítélésed szerint se tudnál elvégezni egy gimnáziumot, sőt még egy félévet sem belőle, akkor legyél sintér. Azok kutyákkal foglalkoznak és oda biztosan nem kell semmilyen végzettség se!
2012. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!