Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöknek érdemes elmenni...

Mérnöknek érdemes elmenni alapszintű kémia, biológia, matek és fizika tudással?

Figyelt kérdés

Különösen az állattenyésztés érdekel, de az ötlet csak most fogalmazódott meg bennem igazán. Hosszú történet, nem a semmiből jött az ötlet, de hogy jelentkezzek egyetemre ezzel, az csak most jutott eszembe.

Nagyon érdekelnek az állatok, szeretnék velük foglalkozni, és a családom ragaszkodik a diplomához, azok a szakok viszont, amiket ők ajánlgatnak, és amire most jelentkeztem, nem lesznek jók, nem vesznek fel.

Ha nincs semmilyen érettségim a fentiekből (kivéve persze a matekot, de az is középszintű csak), és igazán nem is vagyok penge belőlük, akkor ne is próbálkozzak állattenyésztéssel?


Milyen egyetemi képzéseket ajánlotok állatokkal kapcsolatban?



2012. júl. 24. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
nézz utána az agrármérnöki pályának.. ott a felvi.hu-n pontosan le van írva miből mi kell. S számolj min. 2 emelt érettségivel.
2012. júl. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha egy kicsit átképzed megad az állatorvosit se hagyd ki a listádról. de oda biosz kémiával kell menni, egyikkel minimum emelt szinten.
2012. júl. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg ha nem vesznek fel sehova, akkor van egy éved ráfeküdni a dolgokra és megcsinálni néhány érettségit, ami állatorvosira, vagy agrármérnöknek kell. Más képzés nekem sem jut hirtelen eszembe.

Egyébként ha érdekel a dolog, akkor tapasztalatból mondom, hogy nem fog problémát okozni az egyetemen a biológia, vagy kémia. Én világéletemben utáltam a fizikát, most építőmérnökin vagyok és a fizikás tárgyak a kedvenceim. Az alapokat utáltam, ami igazán nem is kapcsolódott a témához, de a "pálya orientált" fizikát kifejezetten szeretem.

2012. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazság szerint már kihagytam évet, ezért akarok idén mindenképpen bejutni valahová, ha muszáj, akkor pótfelvételizem is, és gőzerővel tanulok, hátha átvesznek támogatottra második évben. Az állatok és a filmezés foglalkoztatnak igazán, de a filmezésből itthon, egyedül pláne nem lehet megélni :S Mindenképp olyan munkát szeretnék később, ami nem csak az éhhaláltól ment meg, de szeretem is csinálni. :)
2012. júl. 24. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Biológuson nem gondolkoztál?


Egyébként nem kell a mérnökihez sem többnyire emelt, és alapszintű tudás elég lehet. Én is így jöttem ide a BME-re és már a köztársasági ösztöndíj kapuit döngetem. Nem az a legfontosabb hogy milyen előképzettséggel jössz, hanem hogy az egyetem alatt tanulsz-e. Ez jó hír szerintem. :)

2012. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú, oké, köszi. :D Jól esik néha jó hírt is hallani a sok rémmese közt... >< Igazából az állatok maguk a téma, amivel foglalkozni szeretnék, azon belül is a vadállatok vonzanak, és a viselkedésük, a természetvédelmi mérnökön is gondolkoztam, és mindenképpen külföldön szeretnék majd elhelyezkedni vele. :)
2012. júl. 26. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!