Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még van esélyem rá, hogy majd...

Még van esélyem rá, hogy majd felvegyenek az ELTÉ-re?

Figyelt kérdés

Most leszek 11. osztályos. Az előző két év során eléggé lazára vettem a figurát, rontottam is figyelemre méltóan. Előtte általános iskolában végig kitűnő voltam.

Most elhatároztam, hogy kezdek magammal valamit, és hogy nem hanyagolom el a tanulást, még ha a baráti köröm háttérbe is szorul és ferdén is néz majd rám emiatt. Világ életemben elég érett gondolkodású gyerek voltam a koromhoz képest, csak sajnos a társaság miatt elkanyarodtam a rossz irányba.

De ha mostantól kezdve belehúzok, van még esélyem felvételt nyerni az ELTÉ-re? Nagy álmom, amiért most már illő módon küzdeni is szeretnék.



2012. júl. 24. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Na most a felvételibe a 11-12.-es jegyeid számítanak, vagy az érettségi eredményeid vagy ezek kombinációja. Szóval igen van.
2012. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szakra. Ez nem mindegy.
2012. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó 2 év végét veszik csak figyelembe plusz az érettségit, ha most össze szeded magad simán összejöhet az ELTE. Egyik osztálytársam 9. 10. osztályban nagyon hanyagolta a tanulást csak kettesei voltak szinten. 11. be rájött arra hogy miért is jött a sulinkba tanulni meg mit akar igazából elérni és belehúzott 4,4 es átlaggal és kitűnő érettségivel jogásznak tanul. Szóval van még esélyed rá. Csak feküdj rá a tanulásra. Itt nem a baráti kör a cél hanem a te életed. Bár diplomával is nehéz elhelyezkedni ez tény, sok diplomást látok pénztár mögött dolgozni meg gyárakban. Én autószerelőnek tanulok mert nem árt ha van szakmám a gépkezelői mellett és 2 diplomás csoport társam is van akik ezzel jobban tudnának mit kezdeni. Persze tanuljál csak addigra sok minden változhat tanulj és jó lesz minden, mellette meg még kitanulhatsz 1-2 szakmát az is nagy előny lesz hidd el. Csak ügyesen.
2012. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
persze, hogy van. pont időben vagy :)
2012. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mivel öt éves szakon vagyok, ezért igazából még a mostani év eredménye sem fog beleszámítani. :) A kérdésem inkább arra irányul, hogy ha most belehúzok, akkor tisztességesen fel tudok-e majd készülni az érettségire. Mert rájöttem, hogy a puskázás nem helyettesíti az alapos tanulást. :)

Egyébként (most meg fogtok kövezni, de) bölcsészkarra készülök.


Nagyon köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 24. 22:45
 6/15 anonim ***** válasza:
Persze igen.
2012. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
igen, én anno gimiből több évet kihagytam (akkor csak 16 volt a tankötelezettség), majd 3 év meló után estin érettségiztem le totál önerőből, és ötösök lettek, pedig ugyanazokat írtam, mint minednki más. nyelvvizsga is meglett. hát ha még suliban is vagy, és több éved van rá, és a tanárok is segítenek.. akkor semmi nem lehetetlen, minden azon múlik, hogy mennyire akarod.
2012. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok ahogy Te :) Most elhatároztam hogy egy nyelvvizsga feltétlenül meglesz és, hogy az elkövetkezendő években keményen fogok dolgozni :) Jó olvasni ezeket a válaszokat.

Sok sikert! :)

2012. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Melyik karra szeretnél menni?


Bár ez mindehová vonatkozik, tehát jó tanács, hogy hogyan szerezhetsz sok pontot felvételinél:


- szerezz egy középfokú, C típusú nyelvvizsgát x nyelvből

- szerezz egy felsőfokú, C típusú nyelvvizsgát y nyelvből

- vágd le az egyik lábad, így fogyatékosnak minősülsz és kapsz egy csomó plusz pontot


Sima tanulással és szín ötös bizonyítvánnyal esélytelen.


Lehet, most köcsögnek tartasz, de sajnos ez a valóság.

2012. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8.! Köszönöm, és Neked is sok sikert. :)

9.! Francba, és szimplán csak fel akartam csináltatni magam.. :/

2012. júl. 24. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!