Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Több esélyem van arra, hogy...

Több esélyem van arra, hogy felvegyenek egy jó orvosi egyetemre (egy kicsivel), ha egészségügyi középbe mentem, mit gimnáziumba?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 23:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
semmivel sincs több esélyed. sőt. Én egészségügyi középbe járok és most ballagok, de az évfolyamon senki sem megy orvosira, inkább ilyen ápolónak stb, vagy teljesen más irányba pl. én is
2011. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen,azt tudom ,hogy leginkább ápolóra mennek.

Te hova?

Én még nem járok oda 8.-os vagyok,és az álmom az orvosi,bővebben a SOTE.Első nálam a Semmelweis Ig.Humán szakképző és gimnázium (,és felvettek).

De ti sokkal jobban tanultátok a bioszt ,nem?Akkor mégis csak jobb.Az egyetemeknél ,ha mondjuk egyezne a pontszám valakivel,és az a valaki gimnáziumi én meg egészségügyis akkor se?

2011. ápr. 24. 23:49
 3/21 A kérdező kommentje:
Tájékozatlan vagyok,szóval elnézést ha buta kérdésem van.Félek egy kicsit,mert rengeteg lány ment oda,és leginkább ápolók akarnak lenni.Innen akkor lehet egyáltalán orvosnak menni?
2011. ápr. 24. 23:52
 4/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy eü-szki-ban több a biosz, mint a gimnáziumban, de a gimnáziumban mehetsz biosz fakultációra, ami elegendő pluszt adhat az egyetemhez.
2011. ápr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy előnyt jelent. Ha a pontjaid elérik a ponthatárt, felvettek.
2011. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, elvileg nincs, de gyakorlatilag óriási a különbség egy JÓ gimnázium és egy szakközépiskola között.
2011. ápr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

00:45

Elvileg nálunk mérnökin egy elit gimiből jött srác kitűnő eredményekkel csúszik két tárgyból is, én nem. Szakközepes voltam.

2011. ápr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
**elvileg=gyakorlatilag, csak máshogy akartam fogalmazni és ott maradt.
2011. ápr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én meg hagyhattam ki egy évet, hogy felvegyenek az orvosira.

Szakközepes voltam én is.

2011. ápr. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Orvosira akkor van jó esélyed, ha vagy nyakadba szakadt az Otp, vagy nyertéla lottón, vagy az őseid gazdagok.


Egyrészt ha fizetősön jutsz be azért mert kb 900 ezer egy félév, másrészt ha esetleg véletlenül olyan tehetséges vagy, hogy sikerül összehoznod a 395 pontot amivel már fel is vesznek, akkor is annyi neked amikor majd meg kell venni az első félévben 300 ezerért a szakkönyveket, mert a könyvtárakban 2 példány jut 500 emberre.


Az csak egy jó politikai szlogen hogy az oktatás ingyenes, meg hogy mindenkinek joga van

de a gyakorlatban sosem úgy van.


Joga itt annak van akinek pénze is van....

2011. ápr. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!