Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzést ajánlanátok...

Milyen képzést ajánlanátok annak, akit a múlt év óta 60 ponttal megemelt informatika, könyvtár szakra nem vettek fel az idén?

Figyelt kérdés

1. Amit el tud végezni 2. Amiről lehet tanár mesterszakra menni.

Csak mert a programtervező informatikus szakot az ELTE-n például nem könnyű elvégezni. Oda felvették.



2012. júl. 25. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valami bölcsész szak?
2012. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az informatika a fontosabb.
2012. júl. 26. 00:54
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
az már elég ciki, ha büfészakra nem vettek fel.
2012. júl. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Úgy érzed, hogy válaszod segítség volt? Nem lehet mindenki olyan zseniális, mint te! Felsőfokú nyelvvizsgával sem volt 425 pontom, csak 424 (nem tartom kevésnek a pontszámomat). Sőt, nem is értem, miért kell egy ilyen szakra ilyen magas pontszám.
2012. júl. 27. 00:39
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

"Sőt, nem is értem, miért kell egy ilyen szakra ilyen magas pontszám."


- Ha tudnád, hogyan határozzák meg a ponthatárt, ilyen kijelentést le sem írsz.


Egyébként egyszerűen nem tiszta nekem, mit is szeretnél. Eddig csak az volt fontos, hogy tanárképes legyen. Most már az informatika része is. Tudod, tanárképes műveltségi területtel nem lehet Dunát rekeszteni. Szerintem az általad említett két szakon kívül mással nem is lehet megcsinálni. Ha nehéz az ELTE, akkor keress más egyetemet. (bár ha az ELTE nehéz, nem értem, hogyan akarod fiataloknak tanítani majd ezt)


Egyáltalán mi volna a másik szakod? Mert ugye programozóknak is kellene minort csinálniuk.

2012. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kioktatásra semmi szükségem. Kitűnően érettségiztem, és elég sok pontom van. Az előző évek gyakorlata idén megváltozott, de már akkor, amikor a felvételi jelentkezések megtörténtek. Nincs minden családnak pénze költségtérítésre. Az ELTE programozóra felvettek, de nem jókat hallok róla. Azt mondják, nem azokkal a tárgyakkal van gond, amit ott kezdenek tanulni, hanem amihez a középiskola nem adott jó alapokat. A bátyám szerint pedig a programozón pont nem azt tanítják, ami a tanításhoz kell. Nos, csak annyi történt, hogy nem az első helyen megjelöltre vettek fel, és ha lenne ennél jobb lehetőség, amire nem gondoltam, inkább azt választanám. Kérek azonban mindenkit, hogy csak akkor írjon, ha segíteni akar! Ötleteket várok, és nem gőgöt. Bár, ahogy így olvaslak benneteket, most úgy látom, talán pszichológusból van kevés az országban.
2012. júl. 27. 09:28
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Most pont Te oktattál ki minket, és pszichológiai esetnek minősítettél minket.


Egy dolog, hogy nem tudod, hogyan működik a felvételi rendszer (illetve szerintem a tanárképzéssel sem vagy tisztában). A lényeg, hogy semmiféle igazságtalanság nem történt: egyszerűen még a Te kitűnő érettségidnél is jobb eredménnyel felvételiztek azok, akiket felvettek. Annyit vettek fel, mint tavaly.

Megint más, hogy még mindig nem tudom, pontosan mire van szükséged.


Személyes leveledben azt írtad, a programozóin nem tanítanak olyat, ami a tanításhoz kell. Valóban, csak tudod a tanárképzés mesterszakon folyik, amelyhez egy alapszak legalább szükséges. A programozói pedig ilyen. Emellett kellene minor a másik szakból, amit tanítani akarsz.


ÉS nézz utána, mit jelent a gőg szó.

2012. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2012. júl. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen azoknak, akik privátban küldtek pár jó ötletet.


Nem kérek több választ!

2012. júl. 27. 16:45
 10/12 A kérdező kommentje:

És 8/9 !

Igen, pont oda vettek fel, amivel fenntartásaim vannak.

Minden jót!

2012. júl. 27. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!