Ez így mennyire éri meg?

Figyelt kérdés
Felvettek a Corvinus államilag támogatott biomérnök szakára, viszont ha biomérnök akarok lenni, akkor BME-n akarok mindenképp tanulni. Szóval ha beiratkoznék a Corvinusra (csak 1 évre akarok), utána egyből jelentkeznék is át az első év után BME-re. Csakhogy időközben (akkor, amikor már rég beadtam a felvételimet, és nem lehetett több szakot bejelölni) megint megtetszett a gyógyszerész szak, de sokkal jobban mint a biomérnöki. Úgyhogy most meg azon jár az eszem, hogy 1 évet lehúzok a Corvinuson és meglátom, hogy tetszik a biomérnöki jövő, és ha nem tetszik akkor inkább gyógyszerésznek felvételizem jövőre. Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy ez így mennyire éri meg, mert ha újra felvételizem akkor 1 évet veszítek, plusz szörnyű kavarodást okoz, hogy egyszer az egyik, egyszer a másik tetszik meg, és szinte soha nem tudom eldönteni melyik szak passzolna hozzám jobban. Szerintetek hogy éri meg? (18 vagyok, most felvételizem először)

2012. júl. 26. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy hogy éri meg? Azt csináld amit szeretnél csinálni, úgy éri meg.
2012. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem gondold át alaposan, mert ha mégis megtetszik a gógyszerészet, akkor ne pazarold el az állami féléveidet a biomérnökire.
2012. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most van jelenleg 12 szabad félévem, ebből kettőt elvesz a biomérnöki, és ha ezután újrafelvételizem gyógyszerésznek, akkor marad 10 félév, ami elég a gyógyszerész képzéshez.
2012. júl. 27. 09:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem leginkább az aggaszt, hogy 1 évet veszítek hogyha belekezdek a gyógyszerész szakba, plusz mivel csak államilag támogatottként tanulnék ezért a hallgatói szerződés több időre kötne ide, mintha csak simán gyógyszerésznek tanulnák (gyógyszerész+1 év biomérnöki).
2012. júl. 27. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne vedd biztosra hogy 10 félév alatt elvégzed a gyógyszerészetit.
2012. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már pedig diplomát csak úgy érdemes kapni, ha jó a bizonyítványod, nem pedig épp hogy csak átcsúszol a vizsgán, mert hogy a jövőbeni foglalkozásod lesz, plusz emberek életéért leszel felelős, így a lehető legjobbnak kell lenned, vagyis ha 10 félévnél több alatt tudom csak elvégezni a szakot, az lehet hogy már régen rossz.
2012. aug. 25. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez szép és jó hozzáállás, de majd meglátod.
2012. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!