Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzésre jelentkezzek,...

Milyen képzésre jelentkezzek, ha szeretnék depressziós, skizofrén, szenvedélybeteg emberekkel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Pszichológia nagyon érdekel, de nem jutottam be az egyetemre, így OKJ-s képzést keresek. Nem idősekkel szeretnék foglalkozni, sajnálom őket, de messze áll tőlem ez az öltöztetés, tisztálkodás stb. (anyukám ezt csinálja és néha olyanokat mesél..) hanem "csak" lelkileg szeretnék odafigyelni rájuk. Legfőképp a fiatal vagy felnőtt emberek érdekelnek, akik depressziósak, skizofrének, szenvedélybetegek.


Nem találtam ilyen képzést, tudtok nekem segíteni?


2012. júl. 26. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter foglakozik ilyennel, de gondolom ha pszichóra nem jutottál be, akkor az sem éppen esélyes.

Esetleg szociális munkás? Vagy menj ápolónak pszichiátriára. De akkor nem beszélgetned kell velük, hanem pelenkázni meg gyógyszerezni őket.

2012. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Semmiképp nem szeretnék pelenkázni.


Debreceni egyetemre akartam menni, de nem jutottam be.. még mindig kitartok a DE mellett, ott indítanak okj-s tanfolyamokat. Találtam ilyen pszichiátriai szakápolót, csak nem sokat ír róla. Vki tudna róla vmit mondani?

2012. júl. 26. 19:47
 3/4 anonim válasza:
szakápoló ugyanúgy pelenkázik és ő ugyanúgy elvégzi "a piszkos munkát" de vannak a mentálisok, akik csak foglalkoznak velük rajzolnak lefoglalják a betegeket" ők azért vannak, szerintem azzal próbálkozz:)
2012. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ELTE pszichológia szak. Tanfolyamokon ezt nem lehet elsajátítani. Vagy orvosi egyetem, ahol az általános orvosi után neurológiára szakosodsz.
2013. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!