Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet a páromnak?...

Mi baja lehet a páromnak? Először azt hittem, hogy skizofrén. Lehet hogy csak depressziós?

Figyelt kérdés

27 éves lesz, férfi. Sokat dolgozik. Éjjel gyakran felriad, nem tudja hol van (velem alszik, de nem lakunk együtt). Van, hogy engem is felébreszt, hogy én ki vagyok és ő hogy kerül ide. Ez már többször előfordult. Reggelre persze nem emlékszik semmire. Beszél álmában. Tegnap este hamar elaludt, én még néztem a tv-t. Láttam, hogy zavarja, lekapcsoltam persze nem voltam álmos. Úgy 20-25 percig forgolódtam a sötétben, gondolkoztam, mire párom hirtelen felült, hogy azonnal kapcsoljam ki a tv-t, különben kihúzza a konnektorból. A szeme nyitva volt, és erre kivételesen emlékezett tehát nem alvajáró. A munkahelyén néha magába beszél, van hogy beképzel dolgokat, elhiszi és emiatt veszekszik velem (pl. hogy megcsaltam ekkor és ekkor..amikor itthon vagyok és ülök a gép előtt, ezt email-ek bizonyítják amiket neki írtam).

Látom rajta hogy valami baja van. Egyik pillanatban kedves, a jövőnkről beszél, aztán hirtelen megharagszik, elkezd üvölteni, minden k-nak elmond, folyamatosan szakítani akar velem. Persze ezekre ismét nem emlékszik.

Már ő is tudja, hogy valami baj van, szeretne elmenni orvoshoz de fél hogy emiatt kirúgják a m.helyéről. Ott egyébként 100%osan teljesít, soha nincs rá panasz.


2009. júl. 21. 10:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
először egy pszichológussal próbálkozz ő szerintem meg tudja mondani hogy tud-e segíteni vagy pszichiáter kell. a munkahelyen meg nem kell tudniuk róla hogy hova jár, ne kürtöljétek szét.
2009. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy rengeteget dolgozik, lelkiismeretes a munkában, és csak úgy tudja pszichológushoz menni ha kivenne 1 nap szabit..Vagy várna télig amíg kevesebb munkája lesz.
2009. júl. 21. 10:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kirúgnák ezért. Továbbá az orvosnak, pszichológusnak, pszichiáternek titoktartási kötelezettsége van. Ha a párod nem mondja a munka helyén akkor nem fogják tudni. Szerintem a problémáival mielőbb forduljon szakemberhez.
2009. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem pszichológus, hanem pszichiáter kellene, mert a párod problémái túl komolyak ahhoz, hogy pszichológus kezelje csak.

Remélem hamar találtok neki segítséget. És senkinek semmi köze ahhoz a munkahelyén, hogy ő orvoshoz jár, nem kell róla tudniuk, így megkülönböztetés sem fogja érni.

2009. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Csak akkor adnak neki szabadnapot hogyha részletesen beszámol róla milyen orvoshoz megy :S



(Arra gondoltam, hogy azt kellene hazudnia hogy abortuszra megyek és ott akar velem lenni hogy lelkileg támogasson :S

Nem szeretnék neki rosszat, tudom hogy szakember segítségére van szüksége!)

2009. júl. 21. 10:40
 6/12 anonim ***** válasza:
nincs valami nagyon rossz emléke??? nem történt vele valami gázos dolog gyerekkorában? mi oka lenne depressziósnak lenni?
2009. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy a munkaadónak részletesen be kell számolnia arról, milyen orvoshoz megy, ez szabályellenes. nem lehet, hogy ezt csak a párod találta ki, hogy hárítsa az orvoshoz menést? ha kivesz egy nap szabit, akkor a munkahelynek semmi köze ahhoz, mivel tölti. mindenképpen látnia kell orvosnak a pasit, mert ezek elég komoly tünetek. sztem inkább egy komolyabb idegkimerülése van a párodnak, ez gyakran társul ingerlékenységgel, alvászavarokkal. a dührohamokra sztem azért nem emlékszik, mert olyankor beszűkül a tudata azaz "elborul az agya". velem is előfordult már egyszer, hogy egy bizonyos negatív esemény hatására sokkot kaptam és elképsztő dolgokat vágtam valakinek a fejéhez sőt képes voltam öngyilkossággal is fenyegetőzni, később meg ebből csak annyira emlékeztem, hogy dühöngtem, arra nem, hogy miket mondtam. minenképpen el kell mennie egy jó pszichiáterhez, de olyanhoz, aki nemcsak orvos, hanem pszichoterapeuta is egyben (mint a pszicholóhus).
2009. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

vannak rossz élményei, mint ahogy nekem is de nem hiszem hogy ez áll a háttérben. Bár nem értek hozzá.

Mondtam neki, hogyha nyomja valami a lelkét, mondja el nekem nyugodtan, nem lesz belőle semmi veszekedés, még ha olyan is ami miatt amúgy kiakadnék.

2009. júl. 21. 13:18
 9/12 anonim ***** válasza:
az ilyen jellegű problémák adódhatak emlékek után. emlék lehet apróság is ami valahogy mégis mély nyomot hagy bennünk... pszihológus,pszihiáter, ők azért vannak hogy segítsenek ilyen esetben
2009. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

szerintem skizofrén. Így ahogy leírtad annak tűnik. egyébként meg tényleg nem kell elárulni a munkahelyen semmit a betegségéről(bármi is az)...ha egyszer ki akarják rúgni, akkor azért rúgják majd ki ami tényleg zavarja őket(pl. a munkatársakat zavarja a viselkedésével), és ne azért, amitől félnek(hogy ha pszichológushoz jár akkor elmebeteg??).

Egyébként anyukám skizofrén, és őt rokkant nyugdíjba rakták.

2010. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!