Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fiatalok, akik szeptembertől...

Fiatalok, akik szeptembertől államilag finanszírozott egyetemi/főiskolai képzésben vesznek részt! Ti komolyan alá fogjátok írni beiratkozáskor a hallgatói ösztöndíjszerződést?

Figyelt kérdés
Hogy miután lediplomáztatok x évig itthon kelljen maradnotok dolgozni? Vallaljátok ezt? Szerintem felháborító
2012. júl. 27. 15:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagyok milliomos, hogy zsebből menne az állami, és a diákhitelt se akarom felvenni, mert nincs rá garancia, hogy rögtön szerzek állást és vissza tudom fizetni, ezért kénytelen vagyok aláírni. De mivel azzal már nem töri magát az állam, hogy munkalehetőségeket is teremtsen a pályakezdőknek, ezért valószínűleg mégis külföldre megyek. Jól mondja az első, külföldi fizetésből röhögve vissza lehet fizetni a tandíjat, ha ettől lesz boldog a kedves kormányunk, akkor perkálok nekik, bár nem hinném, hogy az én tandíjam fogja megmenteni az országot. Egyébként se sokáig lesz érvényes az a szerződés, el fogják törölni, az EU nagyon lázadozik ellene. Mire mi, akik idén leszünk elsősök lediplomázunk, már meg fogják szüntetni.
2012. júl. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
62%
amugy en jogosnak is es undorito is tartom a roghozkotest.... gondoljatok csak bele. az adofizetok penzen tanitatt minket az allam, de mi majd kulfoldon kamatoztatjuk a tudasunk (tehat kulfoldon is adozunk), akkor meg szep h jogosan koveteli vissza allambacsi a belenk fektetett penzet!!! szerintem ebbol a szemszogbol nezve ez igy fer!
2012. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%

"mugy en jogosnak is es undorito is tartom a roghozkotest.... gondoljatok csak bele. az adofizetok penzen tanitatt minket az allam, de mi majd kulfoldon kamatoztatjuk a tudasunk (tehat kulfoldon is adozunk), akkor meg szep h jogosan koveteli vissza allambacsi a belenk fektetett penzet!!! szerintem ebbol a szemszogbol nezve ez igy fer!"


Egyetértek veled. Egyébként meg tulajdonképpen lehet oda is iskolába járni ahol dolgozni és élni akar majd az ember. Ja, hogy az nem pálya, mi?

2012. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Mégis mi mást tehetnénk? Nem mindenki csilliárdos, hogy több százezer forintot kifizessen félévenként, nem beszélve a szállásról/étkezésről/ruházkodásról...
2012. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Fair lenne, senkinek nem lenne egy rossz szava se, ha emellett támogatná az állam azokat a fiatalokat, akiknek munkahelyre van szükségük. De az már nem pálya nekik, csak a pénzt húznák kifelé az emberből. Teremtsék meg a lehetőséget arra, hogy itthon dolgozhassak normális fizetésért, ne a külföldre költözés legyen az egyetlen megoldás a kilátástalan munkanélküliségre.


Egyébként aki csak tapasztalatszerzésként menne fiatal korában világot látni, attól teljesen elveszik a lehetőséget. Az emberek minél hamarabb le akarják majd dolgozni itt azt a 6-10 évet, hogy szabadok legyenek utána, viszont nagyon szerencsésnek kell lenni ahhoz, hogy pár éven belül munkába is állhassanak. Nem egy ismerősöm kétségbeesetten keres munkát már évek óta pályakezdőként. Igazán beleszámolhatnák azt is az itthon ledolgozott évekbe, amikor az ember órákat tölt álláshirdetések olvasásával, önéletrajzok szétküldésével, telefonálgatással, egyik állásinterjúról a másikra szalagdál akár éveken keresztül, de sehová nem kell, mert pályakezdő és nem elég tapasztalt, vagy mert biztos családot akar majd a jövőben és hasonló okokból.

2012. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"Hát én sajnallak titeket kedves második. Bár mindenkinek megadatna hogy inkább önköltségesre menjen tanulni :/"


te csak ne sajnálj engem. :) én szerencsés helyzetben vagyok, a családom ki tudná fizetni a képzésem költségét, de én államira megyek, ha már egyszer van ilyen lehetőség. nekem nem célom külföldre menni, szeretnék Magyarországon elhelyezkedni, így minek fizessek? majd ha nem találok állást, kimegyek külföldre dolgozni. szerintem teljesen vállalható, hogy húsz éven belül 10 évet itthon maradjak (megyek mesterképzésre is majd), ha nem akarok, akkor majd húsz év múlva visszafizetem.

2012. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg tulajdonképpen lehet oda is iskolába járni ahol dolgozni és élni akar majd az ember. Ja, hogy az nem pálya, mi?"


most érezzem magam szarul, h a szüleimnek nem telik rá h kiköltözzünk pl Németországba? gyökér.

ha tehetnék ők is tipliznének ebből a sz.rrakás országból.

2012. júl. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%
Itt drága pénzen kitanítanak a szakmádra, aztán meg elmész másik országba kamatoztatni a tudásodat, az adódat is oda fizetve. Ez az alap hogy visszafizeted legalább a tandíjadat...
2012. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
Én azon gondolkoztam, hogy a suliidő alatt ledolgozott évek beleszámítanak? Nem diákmunka.
2012. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:

Mindenikek, aki itt sír: alanyi jogon sehol, semmi nem jár. Az oktatás befektetés - mind az állam, mind a Te részedről. Ha a befektetés máshol fog kamatozni, akkor az adófizetőknek mégis miért kéne kitaníttatni téged? Gondoljatok már bele, a pénz nem terem a fán, az állam bácsinak sem.

Én nem fogok aláírni semmit. A diákhitel fix kamatozású, ha a tandíjat akarnám majd a későbbiekben visszafizetni, akkor lehet, hogy sokkal többet kéne, mert 5-10 év alatt a forint egyrészt rengeteget inflálódik, másrészt a devalváció is egy opció, mellyel pártunk és kormányunk élhet jövő februártól.

2012. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!