Mennyire kivitelezhető? (orvosi egyetem)

Figyelt kérdés
Aki valamennyire ismeri a magyar és külföldi egészségügyi oktatást meg tudná mondani, hogy kivitelezhető-e, hogy itthon elvégzek egy ápolói alapszakot, majd miután végeztem külföldi orvosi egyetemre megyek? Van néhány európai ország, ahol ingyen van, az ellátást pedig mint ápoló meg tudnám szerezni (mint éjszakás nővér pl) Azért szeretném így, mert nem szeretném orvostanhallgatóként aláírni a hallgatói szerződést, mert külföldön szeretnék dolgozni.
2012. júl. 27. 16:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Az is nagy előny lenne, hogy itthon megtanítanák a szaknyelvet, így ez már kevesebb gondot okozna külföldön
2012. júl. 27. 16:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Egyrészt, nekem úgy rémlik, hogy ahol nincs tandíj, ott is fizetni kell az orvosiért. Másrészt orvosi mellett dolgozni elég kemény, szinte lehetetlen. Bent vagy 10-12 órát az egyetemen, este dolgozol négy órát, és még aludni is kellene vagy hatot-nyolcat. ÉS persze tanulni.

De a hallgatói szerződés, szerintem orvosként nem gond. Húsz év alatt minden gond nélkül összejön annyi, hogy vissza tudd fizetni.

2012. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pl Bécsben ingyen van, Azért lenne jobb külföldön, mert az ápolókat ott jobban megfizetik (mindeképpen kell dolgoznom egyetem mellett, mert nem tudnak a szüleim eltartani
2012. júl. 27. 17:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Ha Magyarországon sem tudnál megélni, akkor tényleg csak ez maradt, de ha Magyar egyetem mellett tudnának a szüleid támogatni, akkor érdemesebb itt végezni az orvosit, lévén külföldön egy év alatt gond nélkül meg lehet keresni az itteni orvosi tandíját, és akkor nem kell visszajönni. Persze az is igaz hogy itt sem olyan olcsó az élet, még egy vidéki egyetemen sem, és persze a tankönyvek is drágák.
2012. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy fillérrel sem támogatnak, és annak sem örülnek, hogy orvosira akarok menni, mert akkor még sokáig nem lesz önálló keresetem. Úgy kell elvégeznem, hogy másra nem számíthatok, csak magamra :(

A másik problémám, hogy ha ápoló után kezdem min 31 leszek, mire végzek. Ez nem gáz? Vannak akik ilyen idősek, mire diplomáznak?

2012. júl. 27. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem, ebben az esetben tényleg nem lehet mást tenni.

Ami a kort illeti, ez még nem tartozik a vészes kategóriába. Sokan vannak akiknek csak később volt lehetőségük orvosira menni, vagy épp volt már egy diplomájuk, csak váltani akartak. A 31 év az teljesen korrekt.

2012. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És te ezt a megoldást választanád, vagy inkább az ápoló mester, majd doktori képzést?
2012. júl. 28. 08:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Doktori alatt PhD-t érted, vagy az orvosit? Minden esetre is, a PhD-nek nem sok értelmét látom, az kutatóknak van, azt sem tudom hogy egy ápolói szak ad e egyáltalán elég elméleti alapot. Orvosi előtt meg akkor már szerintem nagy időveszteség lenne egy mesterképzés.
2012. júl. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. orvosi mellett dolgozni lehet, de akkor mellette nem lesz fiatalsagod, se bulik se semmi, mar pedig az az orvosisoknak is kijar.

2. nem tudom mennyi az apoloi alapszak, Erdelyben 3 ev. Ezutan ha neki kezdesz orvosinak kb 30 vagy mire csak rezidens leszel, ezutan 3-9 ev amig orvos is leszel. 35 eves korodra elkezdodhet a karriered ami eleg keso, emellett ha meg dolgozol is egyaltalan nem marad ido "fiatalkodni".

szerintem egybol az orvosinak fogj neki es ugy csinald hogy kerulj ingyenes helyre egybol es maradj ott vegig. Nalunk tanulmanyi eredmenyek alapjan tesznek kulombseget es meglehet csinalni hogy ingyenesen maradjon az ember ha kicsitt megerolteti magat. Persze emellett marad ido szorakozasra is :)

2012. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!