Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemnél a vizsgaidőszaknál...

Egyetemnél a vizsgaidőszaknál véletlen nem megy át az ember, ki is rugják egyetemről?

Figyelt kérdés
Vagy hogy kell elképzelni? A zh-k a "kisebb" dolgozatok, a vizsga pedig már élesbe megy?? Mennyire nehéz benntmaradni?? kezdek félni :D:D
2012. júl. 29. 17:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Tanulj sokat, akkor nem lesz gond. Ennyi a titka.
2012. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem dehogy. Ha 1-2 vizsgád nem sikerült akkor jövőre újra fel kell venned az a tantárgyad. Esetleg ha sok nem sikerül akkor átkerülhetsz fizetősre. De egy vizsgát háromszor meg lehet ismételni, szóval ha elsőre nem sikerül se tragédia mert mehetsz még kétszer. A harmadik vizsgáért pedig már fizetni kell. Bent maradni akkor nehéz, hogy ha csak vizsga időszakban tanulsz. Folyamatos tanulás mellett megoldható.
2012. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem rúgják ki. Az egyetemen önálló, szabad, felnőtt ember vagy és a felelősséget is vállalnod kell a tetteidért.

Ha nem mész át vizsgán, nem rúgnak ki az egyetemről. A te szabad döntésed volt, hogy elégtelen tudással mész oda, majd próbálkozol máskor. Általában egy vizsgaidőszakban egy tárgyból 3 lehetőséged van, de nem mindig ingyenes mind a 3. Ha harmadszorra sincs meg, akkor majd felveszed következő éven, de mivel nincs meg a tárgy, nem veheted fel a ráépülőket sem. Erre mondják, hogy csúszol egy évet, mert ha fontosabb tárgyról van szó, annyi ráépülőt kell kihagynod, hogy csak egy évvel később végezhetsz, mert később vehetsz fel bizonyos tárgyakat. Néha a nem teljesített kreditekért külön díjat kell fizetned, ez is komoly gondot jelenthet, ha sok tárgyat buksz el. Sőt, ha nagyon kevés kredited van, akár még az állami támogatást is elveszítheted, onnantól mehetsz fizetősre. De mint írtam: minden a te döntésed, a te felelősséged. Még csak nem is kötelező vizsgáznod, ha nem akarsz, de utána nem hibáztathatsz senkit a következményekért.

A ZH-k kisebb, évközi dolgozatok. Ezeken az addig tanultakat méri fel a tanár, általában nem szimplán gyakorlásként. Bizonyos tárgyakból az aláírás vagy a gyakorlati jegy a ZH-k eredményétől függ. Vagyis ha ZH-kon teljesen reménytelenül teljesítesz, a tanár nem fog aláírást adni neked. Ez azt jelenti, hogy nem ismeri el, hogy te abban a félévben teljesítetted a vizsgára bocsátáshoz szükséges követelményeket. A vizsgázás lehetősége ugyanis nem veled született adottság, hanem azt bizony ki kell érdemelni. Akinek fogalma sincs a félévi anyagból és ezt ZH-n is bizonyítja, nem mehet vizsgázni. Nem jó dolog, ha teljesen esélytelen emberkék lézengenek a vizsganapokon, nem hiányoznak senkinek sem.

Na, vissza a ZH-khoz. A tétjük vagy az aláírás megszerzése, vagy a gyakorlati jegy. Egyes tárgyak ugyanis vizsga nélkül, gyakorlati jeggyel záródnak. Ezekből nem a vizsgaidőszakban vizsgázol, hanem sokszor a ZH-k alapján kapod meg ezt a jegyet.

2012. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Egyetemenként eltérhetnek ezek:


Többféle vizsgatípus van. Van, ahol a ZH eredménye alapján kapod meg az aláírást. Van, ahol beadandót kell csinálni, van ahol szóbeli vizsga van, van ahol írásbeli, vagy pedig kombinált (írásbeli, majd szóbeli).


Ha egy vizsga nem sikerült, akkor még kétszer vehetsz fel időpontot, és próbálhatod meg. A harmadik (C) már fizetős.

Ha háromszor nem sikerül a vizsga, akkor a tárgyad nem sikerült, és következő évben/félévben újra fel kell venni, ezzel arányosan a rá épülő tárgyakat sem tudod felvenni és csúszol vele.

Ha a következő vizsgaidőszakban sem sikerült az A-B-C vizsga, akkor harmadjára is felveheted a tárgyat, viszont ha ezek sem sikerül sokadjára sem a tárgy, akkor itt már szoktak olyat csinálni, hogy automatikusan átsorolnak költségtérítéses képzésre.


Így összesen kb. 9 vizsgaalmon vehetsz részt egy tárgyból a legjobb esetben.

2012. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk úgy van, hogy egy tárgyból egy félév alatt írunk x mennyiségű ZHt, ezeknek mindnek minimun 2-esnek kell lenni (tehát 50-60%-nak), ha egy nem sikerül, akkor buktad a félévet, vizsgázni sem mehetsz. De vna olyan tárgyunk is, amiből egyáltalán nincs ZH, csak vizsga (és fordítva is)
2012. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ mindenkinek. Ezekszerint akkor ha tanul az ember, akkor tényleg nem tűnik oly vészesnek. Itt mi a legjobb dolog? Benyalni a tanárnak, hogy kiskedvenc legyél, vagy tanulni, és tényleg tudni a dolgokat?

Ha 3-szor elbukik az ember, akkor az már tényleg a nem tanulás eredménye... Vagy esetleg tényleg a tanár... hogy mindenkit megbuktat de ez mellékes. Ez a 3 vizsgalehetőség tantárgyanként van, vagy az egész felvett tarntárgyaim közül, egy tantárgyból próbálkozhatok 3-szor? Szóval ha felvettem 60 kreditért tantárgyakat egész évben, akkor tanév végén minden tantárgyból 3-3-3-3-3... lehetőségem van, vagy egy darabból lehet 3szor próbálkozni?

2012. júl. 29. 17:28
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

"Benyalni a tanárnak, hogy kiskedvenc legyél, vagy tanulni, és tényleg tudni a dolgokat?"


Ez nem középiskola. Az előadásokon a legritkábbszor szól egy oktató a hallgatóhoz. Magyarán még, ha akarsz, akkor sem tudsz benyalni neki. Legfeljebb, akkor, ha az előadó tart gyakorlatot is, de ez sem túl gyakori.

2012. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Minden tantárgyból 3 lehetőség van. De van olyan tanár hogy a első az könnyebb a második már nehezebb és a harmadik meg még nehezebb. Szóval szórakozni nem éri meg. Tanulni kell sokat, benyalni semmi értelme. Te a tanárnak csak a neptun kód vagy még a nevedet sem fogja tudni.
2012. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Tanulj, ne nyalizzál, mert:

1. sok tanár nem bírja szerencsére

2. minden csoporttársad utálni fog, ha egy kis nyalizós leszel

3. nem ártana a szakmádhoz érteni, nem csak diplomád szerezni

2012. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még hirtelen annyi jutott eszembe, hogy kettessel államin lehet még maradni? csak akkor esetleg nem lesz ösztöndíj? Meg a diplomát csak megszerzi az ember, vagy rajta lesz az eredmény is? Értem ezalatt hogy elég csak átcsúszni, vagy érdemes jobbnak lenni, mert a diplomában szerepelni fog?
2012. júl. 29. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!