Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha véletlen kitörli az ember...

Ha véletlen kitörli az ember a procizsírt (a hűtő és a proci közül) akkor mi lesz? Esetleg "sima" zsírt is lehet odarakni? Ha nem akkor hol lehet olyat kapni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 13:31
 1/8 Panda Péter ***** válasza:
ha nincsen hűtőzsír (vagy ahogy a szakmában hívják, hővezető paszta) a proci kupak és a hűtő között, az nagyon nem jó, akár károsodás is lehet. lehetséges mindenféle házkörüli anyaggal pótolni a pasztát, de én azt mondom, inkább vegyél párszáz forintért pc-boltban.
2011. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet azt véletlenül kitörölni? :D:D

Mindenesetre, nem, sima zsír nem jó. Az a lényeg, hogy a hővezető paszta minél jobb hővezető tulajdonságokkal bírjon. A gépi zsír szigetel, tehát erre nem jó megoldás. Mindenképp hővezető paszta kell, amit számtech boltokban 1-2 ezresért megtalálsz.

2011. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor melegedni fog a proci, mert rosszabb lesz a hőelvezetés. Namost sima disznózsírt vicces lenne odarakni, mert simán megolvasztja a proci hője, és csöpögni fog mindenre, ami őszintén szólva nem tudom mit okozna... Bármely PC boltban lehet kapni pasztát.
2011. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt hozzátenném, hogy 1-2 ezerért nagyon jó minőségűeket, és sokat lehet kapni. Egy kevés átlagost, már párszáz forintért is, ahogy az előző írta.
2011. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit vagytok oda a hűtőzsírért! A házi baracklekvár is tökéletesen megfelel! :D


[link]

2011. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Baromság!

A mellettem levő AMD Phenom X3 már 2 éve megy zsír nélkül.

Ráadásul elég ritkán látok hűtőzsirral ellátott procikat.

2011. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A mellettem levő AMD Phenom X3 már 2 éve megy zsír nélkül. "

Ha gyári hűtő van rajta, azon alapból van "zsír".

2011. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem gyári hűtős, hanem még a régebbi Athlon X2-s.

Arról pedig eltávolítottam miután a proci tönkrement egy túláram miatt.

2011. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!