Milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés
Jövőre fel kell vennem fakultációnak 2 tantárgyak, de még nem jutottam dűlőre az ügyben, hogy merre tovább a gimnázium után.Igazából minden tantárgyat szeretem és mind a humán, mind a reál tantárgyakban vannak dolgok melyek könnyebben vagy nehezebben mennek. Tehát nem tudom, hogy mit válasszak.Szeretem nagyon a magyart, talán a kedvencem, viszont a fogalmazásokkal eléggé hadilábon állok, ami az érettségi szempontjából nem éppen előnyös.Szererem a matekot is, kitűnő vagyok benne, de azért többet készülök rá mint egy történelemre. A történelmet,spanyol és angol nyelvet imádom, ezek mennek a legjobban.Még a földrajz a kedvencem,főleg az időjárási témák(ciklon,frontok,stb.).A biológia kevésbé az erősségem.A kémiát és a fizikát is szeretem.Nem nagyon vannak ismerőseim karrierépítést illetően, tehát csak magamra számíthatok.Szerintetek milyen irányban kéne gondolkoznom?
2012. júl. 29. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem először válasz ki KÉT tantárgyat, amit tényleg valóban annyira szeretsz, hogy hajlandó vagy ebben a két tantárgyban teljesen elmerülni...


én a szavaidból úgy vettem ki hogy a magyarral vagy a matekkal lehetne valamit kezdened, felveszed a magyar faktot és megtanulsz jó fogalmazásokat írni...:)


ha megy a magyar mehetnél magyar szakra,

ha megy a matek mehetnél mérnöki szakra oda úgy is kell kémia és fizika is.

ha a föcit is ennyire szereted akkor mehetsz meteorológus szakra...:)


igazából szerencséd van hogy szinte minden tantárgyat szeretsz, most igazából neked kell eldöntened, hogy melyik az a tantárgy-terület-szak amivel szívesen foglalkoznál egész életen át... :)

2012. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!