Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gyógyszerészetről...

Szerintetek gyógyszerészetről különbözeti vizsgával át lehet-e kerülni orvosira?

Figyelt kérdés

Idén sajnos néhány ponttal lemaradtam az orvosiról, és tanácstalan vagyok, h érdemes-e belekezdeni a gyógyszerészes témába úgy, h igazából az orvosi érdekelne... (tehát ha elkezdem, mindenképpen megpróbálnék valahogy átkerülni..)

vagy talán célszerűbb lenne hanyagolni a gyógyszerészetet, és jövőre újra érettségizni bioszból ill. kémiából emelt szinten?



2012. júl. 30. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosin végeztem de gyógyszerész is van a családban, úgyhogy azt tudom mondani, hogy az orvosi és a gyógyszerészi szak között nem túl jó az átjárhatóság: gyógyszerészeten már az alapozó tárgyak egy része is más pl. fizikai kémia, kolloidika. Viszont pl. az anatómia az erősen leegyszerűsített náluk, a gyógyszerészi anatot nem fogadják el orvosin.


Másrészről ha csak egy kis esélyt is adsz a gyógyszerészetnek szerintem érdemes megpróbálni. 5 év alatt kapsz egy jól használható diplomát (itt 6 év alatt egy üres papírt), a bérezés itthon sokkal jobb (de külföldön sem rossz, bár tény hogy bárhol másutt egy orvos jobban keres), a szakma pedig ugyanolyan megbecsült.

2012. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsot! ezek szerint érdemes megpróbálni :)
2012. júl. 30. 19:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Fogorvosi és orvosi közt van vmennyi átjárás az első két évben.

Amúgy is...

1. elhasználsz egy támogatott évet

2. a hallgatói szerződés miatt, ha otthagyod a sulit, akkor bizony ki kell fizetned az elhasznált félévek díjának a felét, ami azért gyógyszerészetin nem kevés...

2012. júl. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
döntsd el, h mi akarsz lenni. HA szívesen lennél gyógyszerész és szeretnél kémiát tanulni agyba-főbe, akkor kezdd le azt! Ha nem vagy biztos a gyógyszerészi pályában akkor NE kezdd el. Ahogyan előttem is írták, elhasználsz 2 állami félévet, ami orvosin aranyat ér!!! Ha esetleg később orvosin csúszol (ami bárkivel megtörténhet!), akkor perkálhatnád a milliókat emiatt... szóval gondold át nagyon.
2012. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. júl. 30. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a ciki, hogy gyógyszerészetin is már a legolcsóbb félév 750 ezer. Orvosit nem néztem meg, de anno 1 milla 90 ezer volt talán Pesten.

Ilyenkor azt mondják, hogy de hát lehet részletekbe fizetni, köszi, ettől még ugyanannyi! :D

Amúgy nagyon megéri a gyógyszerész, mivel orvosi élettant, biokémiát, kórélettant is fogsz ezerrel tanulni, szóval... :)

2012. aug. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólással vitába szállnék, a gyógyszerészek élettana és kórélettana más, nem ugyanazt és ugyanannyit tanulnak (kórélettanból biztos hogy kevesebbet) mint mi az orvosin tanultunk!
2012. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Orvosi élettanból ajánlották a felkészülést nekünk, de nyugodtan vitatkozhatsz. Nyilván, nem kellenek bizonyos fejezetek brutál részletesen, pl. EKG..
2012. aug. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!