Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-GYTK-ra frissen felvételi...

SZTE-GYTK-ra frissen felvételizők! Tudtok kicsit segíteni?

Figyelt kérdés

Én most megyek 12.-be, és szintén Szegedre szeretnék menni a GYTK-ra. Már előre aggódok, tudom hogy még nem kellene :D Az a kérdésem, hogy nektek hogy sikerült az érettségitek? Miből emelteztetek? Tudom hogy nekem jövőre 2 emelt szintű érettségi kell, bioszból meg kémiából fogok érettségizni, de attól tartok hogy a kémia elég siralmasan fog sikerülni.. Félek hogy nem lesz elég pontom, és sajnos még nincs B tervem, ha esetleg nem jönne össze a gyógyszerészet..

Köszönöm a válaszokat! :)



2012. júl. 31. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még van több mint egy éved.

Nem úgy kell nekiállni, hogy "úgyis szar lesz". Tegyél érte, hogy ne legyen az.

2012. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, teszek is érte.. csak érdekel hogy mások hogy teljesítettek :D
2012. júl. 31. 19:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is gyógyszerészetire szeretnék menni,esetleg általános orvosira.Szintén most megyek majd 12.-be,és én is a kémiától félek,mert az nem megy nagyon :S bioszból most nyáron folyamatosan tanulok,de kémiát még nem kezdtem el:( Szerintem próbáljuk meg elhinni h bekerülhetünk, készüljünk,olvassunk sokat a témában és menni fog,még van idő,legalábbis ezzel nyugtatom magam :D

Ha gondolod majd ha érettségi lesz,és kiderülnek a pontok,akkor leírhatnánk ide h hogy sikerült :D

Bocs az offért

2012. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

naa egy sorstárs, végre :D én se kémiáztam még a nyáron, pedig muszáj lenne.. van még 1001 dolgom.. majd akarok keresni szeptembertől egy külön tanárt, hátha lendít valamennyit a helyzeten :D

jóóó, majd beszéljük meg :) érdekel, nagyon :) te amúgy hova szeretnél menni? Szegedre te is, vagy hova? és miből készülsz kémiára? mármint h milyen könyvekből :D

2012. aug. 1. 11:45
 5/12 anonim ***** válasza:

A külön tanár nagyon jó ötlet!

Szegedre könnyű bekerülni, csak bent maradni nehéz!

Az új törvény szerint már 2 emelt kell? :O Nem is tudtam!

A biosz emelt szerintem nem gáz, én tanár nélkül készültem fel.

Kémiából nekem anno ajánlották az 'ötösöm lesz kémiából' című könyvet, bioszból meg az 'irány az egyetem' könyveket. Hálistennek nekem nem kellett kémiából emeltezni, elég volt a biosz. :)

2012. aug. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

hááát igen, sajnos jövőre már 2 emelt szint kell :/

köszi a tippeket :) külön tanárt amúgy is tervezem h keresek (pár csoporttársammal összebeszéltünk), a könyveket illetően pedig én is abból a kémiakönyvből készülök fel, a biosz az másik, mozaikos, de nagyon meg vagyok vele elégedve :) mindenki csak jót mond róla a környezetemben :)

köszi a választ :) hát, remélem sikerül majd bejutni :))

2012. aug. 3. 10:17
 7/12 anonim ***** válasza:

A mozaikos szerintem is nagyon jó! Én azokat is átolvastam, a legújabb kiadásúakat. :)

Kitartást és sok sikert! :)

2012. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen :))
2012. aug. 3. 13:17
 9/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok! Én elsőnek Debrecent fogom írni,utána Szeged,mert Miskolcon lakom,és Debrecen közelebb van,no meg anyukám is odajárt :)

Kémiából még nem készülök,de ezt ajánlották nekem:Ötösöm lesz kémiából(szóval a Villányi összes könyve). Bioszból én is a mozaikosból tanulok jelenleg,szerintem is nagyon jó,és részletes.De pár napja még vettem pár bioszos könyvet amit fórumon ajánlottak:

130 tétel biológiából(emelt szint)

Kiegészítő fejezetek a biológia érettségihez (Bán Sándor)

Biológia elméleti áttekintés -témavázlatok, felelettervek (Havas Thyra)(rózsaszín könyv)

Nagy biológia feladatgyűjtemény(Szerényi Gábor) (zöld színű) + a megoldása

2012. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

óóha, akkor lehet találkozunk Szegeden, bár remélem hogy felvesznek Debrecenbe, mégis csak azt szeretnéd jobban :)

köszönöm a tippeket! én is szeretnék majd vmilyen plusz bioszos könyvet szerezni, csak nem tudom/tudtam még h milyet :) kémián pedig mi is azzal gyakorlunk, jó kis könyv :))

2012. aug. 4. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!