Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes gyógyszeré...

Szerintetek érdemes gyógyszerésznek tanulnom?

Figyelt kérdés

Szeretem a kémiát és a bioszt is, egyedül a matekkal vagyok kicsit hadi lábon, bár ott igazából a geometria nem megy, ami pedig nem hiszem, hogy olyan fontos lenne egy gyógyszerésznek. Szóval szerintetek most érdemes elmenni ennek a szakmának az irányába? Mennyire nehéz mondjuk az orvosihoz képest és mennyire lehet vele külföldön elhelyezkedeni?

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2012. aug. 1. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor is érdemes ha a matekod full 2es. A kémia matematikáját kell csak elsajátítanod.
2012. aug. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mennyire nehéz mondjuk az orvosihoz képest és mennyire lehet vele külföldön elhelyezkedeni? "


Nyilván valamivel könnyebb a gyógyszerészeti, az "csak" 5 év, orvosi 6 év plusz szakképzés, ami még min. 3 év.

De erősségben nem kell félteni a GYTK-t sem. :)


Külföldi kérdés, attól függ hol. De általánosságban el lehet vele helyezkedni( pl. az USA-ban kell pár vizsgát tenni (honosítás vagy nem is tudom már mi a neve :D )

Régebben olvastam egy oldalon ahol eü-s dolgozókat keresnek külföldre, főleg Angliában, ha érdekel megkereshetem. :)

Egyébként én most fogom kezdeni és a matekomat inkább nem firtatnám:D De majd csak megbirkózom vele. :)

2012. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Matek nekem is nehezen ment. Gyógyszerészetin fél évig, valamelyiken 1 évig van matek. Deriválás, integrálás. Végig tanárhoz jártam külön, és sikerült.

Detto ugyanígy gondolkodtam anno, ahogy Te.

Orvositól nem állunk messze, mivel orvosi élettan, kórélettan, biokémia... ilyesmiket tanulunk. A kémia elég sokféle és kemény! Gimibe jól tanuld meg a biosszal együtt, mert csak így tudsz majd alapokra építeni!

2012. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vyvus válasza:

Sziasztok!


Végzett gógyszerész vagyok.Főleg az iparban keresettek most a gyógyszerészek,illetve külföldön is van munka bőven.Viszont igencsak sokat kell tanulni.Sok a gyakorlati óra.De megéri:)

Matekra nagyon nincs szükség,meg lehet tanulni,amit meg kell.Viszont a kémia az alapja mindennek,úgyhogy azt nyomatni kell.


És nem könnyebb,mint az orvosi,viszont 5 évig tanulsz és jól kereső állásod lesz,míg orvosként Mo-n nem lesz pályakezdőként 8 egyetemi év (6+2) után sem jól kereső állásod.Plusz ég ha szakosodni szeretnél,akkor az plusz éveket jelent.


Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert!

2012. aug. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!