Szerintetek hol a jobb a jogászképzés? Szegeden, vagy a Pázmányon?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyat, h az ELTE után rögtön a szegedit mondják, de gondolom az sincs véletlen, hogy a Pázmány kapta meg a másik 50 helyet. Nyilván P.-on az állami helyet céloznám meg.

Tapasztalatokat,véleményeket várok!


2012. aug. 3. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mind a kettőn jobb, mint az eltén
2012. aug. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De Szegeden biztos hogy jobb az egyetemi élet, ha ez számít.. Van néhány jogász (SZTE) hallgató ismerősöm, és ők azt mondják hogy brutális az, amit meg kell tanulniuk. Ebből arra következtetek, hogy biztos nem ingyen osztogatják ott sem a diplomát.
2012. aug. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző voltam.

Másik pedig az, hogy vizsgaidőszakban nem azt mondják, hogy hány oldalt kell megtanulniuk, hanem a karjukat széttárják (jó 20-30 cm-nyire), és úgy mutatják, hogy mennyi van még hátra :)

Sok sikert!

2012. aug. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szeged, versenyeken több helyezést ér el, több a neves oktató. A PPKE is jó, nem szidom csak azért, mert én szegedi vagyok. :D De tény, hogy ha nagyon nem lehet nálunk teljesíteni egy tárgyat, az ember átmegy vizsgázni a Pázményra, és elsőre sikerül... a követelmény gyengébb sok tárgyból, az oktatás viszont jó ott is.

A Pázmánynak nagy előnye, hogy Pesten van, azért kapta a helyeket, meg mert Szegeden nézd meg mennyire Fideszes a polgármester és a többi fejes. :D

Nagyon ne célozz állami helyet, a hírek szerint most volt olyan utoljára jogon.

2012. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából nekem is Szeged a szimpatikusabb :)
2012. aug. 3. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak annak semmi értelme hogy megtanulsz minden haszontalant csak épp a gyakorlati használatát nem, úgy hogy abszolút nem ajánlom szegedet.

Sok a töltelék nagyon és ha egy tárgyad nincs meg nem mehetsz felvenni a másikat. Szerintem rossz a tanrendjük.


Amit ajánlok: KRE,PPKE,PTE és ami még ennél is könnyebb a Miskolci Egyetem jogászképzése.


Mellesleg ha egy tanácsot elfogadsz kérdező, elvégzed az az egyetemet amit szerinted a legkönnyebb és szerzel jogi diplomát, úgy is a lényeget majd bojtárkodásnál tanulod meg és tárgyalóterembe, esetleg az irodába, amit az egyetemen megtanítanak annak 80%-át nem fogod hasznosítani egyáltalán.

2014. júl. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!