Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételt nyertem a DE TTK...

Felvételt nyertem a DE TTK Biológiára. Az ELTE TTK jobb lett volna, csak nem értem el azt a ponthatárt, és a lakhelyem miatt a pesti egyetem jobb lenne. Esetleg van e olyan lehetőség, hogy fél/1 év múlva át tudok e iratkozni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
igen, jövőre újra tudsz felvételizni. addig javítsd ki az érettségid. azért gratulálok, a DE is nagyon szép:)
2012. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Újra kell felvételizni 1 év múlva, ha felvesznek, akkor át lehet vinni a tantárgyaidat. Na persze nem mindet, meg van erre a szabály, hogy a tananyag hány%-nak kell egyeznie stb.
2012. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy mik a tapasztalatok a Debreceni egyetem TTK karáról, azon kívül, hogy jó híre van az egyetemnek? :)
2012. aug. 2. 12:07
 4/10 reptoid ***** válasza:

Annyit azért tegyünk hozzá, hogy nem a DE-nek van jó híre, hanem a Kossuth Lajos Tudományegyetemnek vagy a DOTE-nek, amiket beolvasztottak a DE-be.


A főépület mögötti kémia meg az élettudományi épületben lesz sok órád, jó lesz az! :D

2012. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez bíztatóan hangzik, a végén még maradok :) Am az a célom, hogy ha ezt elvégzem, teszek még egy érettségit v kémiábol v fizikából és megyek az orvosira is. Ez a fő vágyam, és mivel nincsen kórhatár az uj rendszer szerint ha jól hallottam, ezért menni szeretnék.
2012. aug. 2. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:
igen, csak ne használd el a féléveidet, mert az orvosin egy félév több mint egy millió, szóval..vigyázz
2012. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt elvégzed, akkor egy csomó félévet elpocsékolsz, úgymond. Főleg, h én is biológia szakra járok és ezt pont olyan szak, ahol marha nagy arányban fordulnak elő a csúszások. Meg ide teljes ember kell, nem olyan, aki az orvosiról csúszott le, mert sok ilyen csoporttásunk van, akik nem is szeretik ezt a szakot, mert marhára nem olyan biológiát tanulunk, mint a gimiben vagy mint az orovsin. Úgyhogy jól gondold meg, h elkezded-e
2012. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Van lehetőség átjelentkezni. Azt nem tudom, hogy félévkor is lehet, vagy csak év végén, de év végén tuti. Csak csinálj meg minden tárgyat Debrecenbe, és minél jobb eredménnyel! Sok sikert! :)
2012. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ezt elvégzed addigra elfogynak a támogatott féléveid

(Az orvosi legalább tizenkét félév)

2016. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a terv mero hulyeseg. Eleve felesleges orvosit ES biologiat végezni. Mi erdekel? Orvoskent is lehetsz mikrobiologus, biologuskent nem lehetsz orvos. Es már csak azert is az orvosit kellene elobb elvegezned, mert a mellett az elso 2-3 evben képtelenség dolgozni. Ki fog teged 24-5 evesen evekig eltartani? A tandíjrol nem is beszélve.
2016. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!