Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium után érettségivel...

Gimnázium után érettségivel hogyan tovább, ha gyógytornász akarok lenni? Illetve kell hozzá testnevelésjegy, esetleg tesi érettségi? Vagy akármi ami tesivel kapcsolatos? Egyáltalán megéri gyógytornásznak tanulni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, még nincs meg az érettségi se, csak már elkezdtem gondolkozni a jövőt illetően. Igazából sajnos még nem találtam meg azt a munkát, ami iránt vonzalmat éreznék, de a gyógytornász elkezdett érdekelni, de nem sok mindent tudok róla. Egy gyenge gimnáziumban tanulok jelenleg, ha sikerült az érettségi, tovább kell tanulni hozzá főiskolán? Esetleg valaki össze tudná foglalni nekem ennek az egésznek a menetét? Nem nagyon ismerem hogy mennek a dolgok középiskola után.

2012. aug. 3. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
gyógypedagógiai főiskola
2012. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl a Soten van gyógytornász képzés.Sote etk ápolás és betegellátás gyógytornász szakirány.

[link]

Sajnos a szakról és a feltételekről nincs infom:(

2012. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyógypedagógia más, gyógytornász szak is van.

Itt épp erről a kettőről van szó:

[link]


Eü képzés keretein belül tanítják, a képzést indító intézmények közül tudsz választani, hova mennél.

[link]


Az intézményeknél leírják, miből kell érettségizni, tesi érettségit nem láttam. Gimiben nem segítenek ezzel kapcsolatban? Egyébként télen szépen be kell adni a felsőoktatásba a jelentkezést, tanulni érettségire, minél több pontot összeszedni, esetleg nyelvvizsgázni, nem tudom, ide milyen magasak általában a ponthatárok. Kisebb sulikban nem lehet olyan magas.

2012. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Egyetemi szinten az ápolás és betegellátás szakon belül van lehetőség rá, nézegesd végig a képzést indító egyetemek honlapján, hogy mi kell hozzá. [link]


Illetve nézd meg ezt is, hátha segít (én nem látom belülről, nem vagyok gyógytornász) :) [link]

2012. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is gyógytornásznak akarok menni. Tudod már, hogy melyik suliba szeretnél menni, vagy egyáltalán melyik városba?
2012. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt le van írva, hogy milyen érettségiket számítanak be, ebből kell kettőt választani, és minél jobb eredményt elérni. Az oldal alján ott vannak a városok is, ahol oktatják + a Debreceni Egyetem (azon belül nyitottam meg). Nyelvvizsgát én ajánlom, hogy még a felvételi előtt tedd le, egyrészt kapsz plusz pontokat, másrészt később nem kell vele szenvedni, úgyis kell a diplomához.

Egyébként 4 éves ez az iskola, utána el tudsz vele helyezkedni, bár lehet, hogy nem lesz egyszerű és nem is fizet sokat (kórházban 90 nettó, + lehet maszekolni). Én gyógytornásznak tanulok, szívesen válaszolok, ha érdekel vmi. :)

A ponthatárok idén 309 és 395 között voltak, de ez az utolsó magas szám csak Pestre vonatkozik, máshová könnyebb bekerülni.

2012. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna, hogy ennyi segítőkész ember van:) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek :).

4. válaszoló: még egyáltalán nem tudom, azt se hogy mi akarok lenni, ez a gyógytornász-dolog csak egy ötlet, de egyre jobban tetszik :)

2012. aug. 4. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed és van már 3év gyakorlatod akkor elmehetsz a Dévény Alapitványhoz konduktornak is.Náluk kisgyerekeken segithetsz:)
2012. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 14 éves vagyok még előttem van a középiskola,de már én is tudom hogy gyógytornász szeretnék lenni,szerintem nagyon jó szakma mert segítesz másokon,és ez a lényeg,én is pont ezért szeretnék.
2014. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!