Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb: ELTE Fizika,...

Melyik a jobb: ELTE Fizika, vagy BME Fizika szak? és miért?

Figyelt kérdés
nem úgy értem hogy melyik a könnyebb. melyiken jobb az oktatás? hol jobbak a tanárok, hol jobbak a felszerelések? hol jobb a közösség?

2012. aug. 5. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
mindkettő sz@r
2012. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
BME fizika
2012. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz tanulni. A BME-n, úgy tudom, kicsit gyakorlatorientáltabb az oktatás, az ELTE-n (ahol én is végeztem) biztosan több elméletet tanítanak. A tanárok nyilván mindkét helyen jók (már ami a szaktudást illeti). Egyébként nekem az ELTE-n sosem volt panaszom egyik tanáromra sem.

A közösségről nem tudok nyilatkozni. Mióta én végeztem, azóta teljesen átalakították az oktatást, bevezették a kreditrendszert, és egyre gyengébbeket is felvesznek (sajnos).

2012. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta, attól függ mit akarsz tanulni. Az ELTE elméletibb képzést nyújt, a BME-n pedig az alkalmazott fizika, és a nukleáris technika a kiemelkedő.
2012. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
BME!!!!!!!!!
2012. aug. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
És a BME a világ közepe és minden egyetem körülötte forog. Nyilván, hisz a világon a legjobb egyetem. Kár, hogy ezt mások nem így látják :)
2012. aug. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha azokat a BME-seket kérded, akik végül abbahagyták a BME fizikát vagy azokat, akik áthallgattak az ELTE-re, akkor egyértelműen azt mondanák, hogy az ELTE barátibb, teljesíthetőbb. Úgy, hogy egyáltalán nem fogsz a végén kevesebbet tudni, mintha a BME-n végzed.


Én már megérdeklődtem személyesen a két szakon hallgatóktól és az az igazság, hogy mindkét szakon hallgatók gyakorlatilag semmit sem tudnak a másik szakról. Mende-mondákat és néhány szokásos közhelyet ismernek, de konkrétumokat már nem.

2013. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ, az ELTE-re fogok menni, vagy sehova :)
2013. máj. 6. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!