Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Mikor válik egy...

Segítség! Mikor válik egy tantárgy teljesítetté az egyetemen?

Figyelt kérdés
Mi a mérvadó? A neptunba történő bejegyzés, vagy a vizsgalap, kijavított írásbeli dolgozat, vagy egyéb nyomtatvány ami a teljesítést igazolja?? Ötletek?

2012. aug. 7. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Akkor ha levizsgáztál belőle legalább 2-re.
2012. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Az, hogy felvetted az így semmit nem jelent. Ha nem leszel belőle legalább kettes akkor legközelebb is fel kell venned.
2012. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kapsz egy üzenetet...


Tisztelt Hallgató!


Tájékoztatjuk, hogy (amilyen szakra jársz pl: (jogász)milyen forma, nappali,) képzésén

a (tantárgy neve pl: Római jog) tárgyhoz tartozó Évközi /vagy Szóbeli vizsgára jegy eredményére (Jeles :D ) Bejegyzés dátuma:....


ennyi kb. :) és ki lesz pipálva a neptunodba, egy zöld pipával ;)

2012. aug. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De hivatalosan.... Nem a jegy érdekel! Hanem, hogy mikor válik hivatalosan is teljesítetté. Ha valaki vizsgázik, ugye akkor az oktató azt vizsgalapra felvezeti. Később kerül a neptunba. A neptun az csak egy értesítés nem? H sikerült a vizsga. A hivatalos ezt igazoló dokumentum az a vizsgalap, vagy épp írásbeli dolgozat esetén a tanár értékelés a dolgozaton... Nem??
2012. aug. 7. 23:46
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval nem az érdekel hogy minimum kettes, mert az logikus, azt tudom. Hanem mi teszi hivatalossá a megszerzett érdemjegyet. A neptuni bejegyzés, vagy a vizsgalap?

Mert logikusan gondolva a neptun csak egy tájékoztató, ami itt számít, amit évekig őriznek az a jegy teljesítését igazoló vizsgalap, amit az ügyintézők és a tanárok tárolnak.

2012. aug. 7. 23:48
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi egyébként h próbálkoztatok a válaszadással, lehet h kicsit bonyolult a kérdésem :)
2012. aug. 8. 00:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a problémád. Kicsit konkrétabban fogalmazhatnál. Ha erre vagy kíváncsi, akkor a neptunban igenis be kell, hogy írva legyen, hogy teljesítetted a tárgyat.
2012. aug. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hivatalossá a neptunba történő bejegyzés teszi!!!


igen az a kis üzenet amit kapsz majd, hogy beírták a jegyed... :)

ez a hivatalos dokumentumm, olyan mint az "ellenőrző"... és bármikor kinyomtathatod az indexed.


szóval a kérdésedre a válasz a neptun!


mert hiába írta be a tanár a vizsgalapra a jegyed, cseszheted ha nincs bent a neptunban...

2012. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre voltam kíváncsi, köszönöm! De nem értem, mert ha pl mulasztás történik, tegyük fel h a neptunban rosszul szerepel a jegy, vagy épp nem írták be, vagy más jegyet írtak be, akkor a vizsgalap alapján lehet reklamálni, tehát ebben az értelemben a vizsgalap mindig fontosabb lehet mint a neptun, nem?:S
2012. aug. 8. 12:05
 10/11 A kérdező kommentje:

Írok akkor egy példát erre mert tényleg kissé bonyolultnak tűnhet a kérdés :P

Tegyük fel, hogy egyéni tanrenddel most megszerzek egy szóbeli vizsgával 5 kreditet. Viszont ezt csak január végén, a vizsgaidőszak idején írják be nekem a neptunba. Akkor hivatalosan mikor mondhatom azt, h megszereztem a kreditet? Akkor amikor levizsgáztam belőle, vagy január végén, mikor bejegyzik a neptunba? Mert sztem logikusan gondolva akkor teljesítek egy tárgyat ha sikeresen levizsgázok belőle... :) Na sztem így már érthetőbb :D

2012. aug. 8. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!