Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem vagy főiskola idősebb...

Egyetem vagy főiskola idősebb korban könnyebb munkaszerzés céljából?

Figyelt kérdés

Ha valaki érettségi után elment dolgozni de 30 évesen tovább akar tanulni főiskolán vagy egyetemen, arra van lehetőség? Mik ezek a pontok, amik kellenek és honnan tudjam, hogy nekem mennyi van? Tényleg több millió forintba kerül egy egyetem vagy főiskola? Igaz az, hogy diplomával már semmire nem megy az ember?


Az a helyzet, hogy nekem eddig viszonylag jól kereső munkám volt, kicsivel minimálbér felett kerestem, de nekem bőven elég volt, én nagyon kis igényű ember vagyok, szerényen élek, de legalább nincs tartozásom. A cég, aminél eddig dolgoztam megszűnt és most munkanélküli vagyok. Nekem egy egyszerű minimálbéres meló is jó lenne, de már hónapok óta nem találok semmit. Én megcsinálok bármit, nekem nem büdös a munka, de egyszerűen nem alkalmaz senki... Nem tudom, hogy ha elvégzek egy egyetemet vagy főiskolát akkor könnyebben találnék-e munkát? De ha tényleg milliókba kerül továbbtanulni, akkor sajnos arra nem lesz pénzem.



2012. aug. 8. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Ne félj nem kerül milliókba. Mivel még nem voltál egyetemista ezért ingyenes lesz (állami ösztöndíjas), ha sikerül elérned a kellő pontszámot. A gond az, hogy a felvételi eljárásnak már vége legközelebb jövő április környékén lesz. Most pótfelvételi van, ott már csak fizetős szakok vannak és nincs is annyi lehetőség mint a rendesen. Így félévente (szaktól függően) mondjuk 200.000 forint körül lehet, amivel már 7 félév esetén tényleg 1,5 milliónál jársz.


A másik problematikás dolog a pótfelvételivel az, hogy a legtöbb valóban hasznos szak amivel garantáltan lenne munkád már nincsen pótfelvételin, értem ezalatt a jobb mérnöki szakokat.


Az hogy könnyebben találnál-e munkát relatív, attól függ, hogy milyen egyetemet végzel el. Egy műszaki végzettséggel igen, könnyebben találnál. Egy gazdaságival talán. Orvosival és katonaival garantáltan lenne munkád szintén.

2012. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, eddig értem. És azt honnan tudhatom meg, hogy mennyi pontszámom van? :) Tudom, hogy idén már lecsúsztam a továbbtanulásról, de eddig úgy volt, hogy van új munkalehetőség, de mégsem jött össze, azért kezdek már pánikolni...


Egyébként anno egészségügyi szakközépben kezdtem de össze lett vonva egy másik sulival és középiskola lett belőle szóval szakmát nem kaptam csak érettségit, de jól mentek az eügyi tantárgyak meg az angol. Középfokú nyelvvizsgám is van, amin 96%-ot értem el és nem jártam felkészítőre. Szóval vagy eügyi úton mennék tovább vagy valamit az angollal kellene kezdeni... Csak matek ne legyen, az nem megy.

2012. aug. 8. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

A felvételi jelentkezési haátridő 2013. febr 15. Eddgi kell eldöntsd,hogy hova felvételizel. A fevételi pedig maga az érettségi, így ezen eredmnyid nézd meg. Ajnlom figylmedbe a www.felvi,hu oldalkat.

Ha netán nemsikerülne eü fősulin az államihelykre bekerülni akor ak ötrégtérítés átlag 250-300 ezer/ fél év ezen a területen a legdrágább szakok a dietetika és gyógytornásszat.

2012. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nincs semmilyen korhatár, pont ugyanazok a szabályok vonatkoznak egy 50 éves diákra, mint egy 18 évesre. feltételezem te még a régi egyszintű érettségi rendszerben érettségiztél, ahol jegy volt a bizonyítványra írva és nem %. ezzel még jobban is jársz, mert 5ösre automatikusan 100%-ot kapsz. tegyük fel matekból és kémiából 5ös voltál, és vegyészmérnöknek akarsz jelentkezni, akkor kapásból 400 pontod van.

és egyáltalán nem kerül milliókba!! van államilag támogatott, és költségtérítéses finanszírozási forma. ha eléred a szakod államilag támogatott ponthatárát, akkor egyetlen forintot se kell fizetned a képzésért sőt, úgyanúgy kaphatsz szoctámot és jó eredményekért tanulmányi ösztöndíjat, mint mindenki más (ha nappalis vagy, levelezőn nem). nekem is van 35 éves szaktársam kémia szakon.

2012. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól hangzik, köszi a válaszokat. :)
2012. aug. 8. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
A felvételi eljárásod attól is függ, hogy mikor érettségiztél. De a felvi.hu-n tényleg minden fent van.
2012. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!