Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2013-ban már nyelvi érettségi...

2013-ban már nyelvi érettségi is elfogadott lesz felvételi tárgyként jogász szakra?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hinném, eddig is magyar-töri kellett, idegen nyelvnek nem lenne értelme.

Felvételi tárgyaként azt szokták megadni, ami kapcsolódik az egyetemi szakhoz. Ami valamelyest segítség. Nos a joghoz több köze van a magyarnak és a törinek (és ennek se sok), mint az idegen nyelvnek.

Én még betenném a matekot mellé. A jog alapvetően értelmezési és logikai tárgy, amelyben a rendszert kell érteni, és átlátni. A matek pont ezt segíti. A nyugati országokban a matek a joghoz felvételi tárgy. Látom azokat, akik a magyar és a töri miatt jöttek jogra, másodévben otthagyták a jogot, mert tényleg nem érdekelte őket, illetve nem ment nekik. Szóval megtévesztő.

2012. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként azért tettem fel a kérdést, mert 2013-ban már nem csak érdemes, hanem kötelező is lesz emelt szintű érettségit tenni bizonyos szakokra (és ez nem tervezet, hanem már kiadott rendelet), több helyen is fent van a lista, hogy hova mi kell. Jogász szakra pedig olyasmit írnak, hogy "az alábbiak közül kell egyet választani: magyar, történelem, ANGOL NYELV stb..." Tehát egy nyelvi emelttel ki lehet váltani a töri vagy magyar emeltet, márpedig ha ez így van, fura lenne, hogy viszont mint felvételi tárgy nem lenne elfogadott.
2012. aug. 10. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!