Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tapasztalata valakinek aki...

Tapasztalata valakinek aki lányként végzett a műszaki egyetemen? Kérdés lent.

Figyelt kérdés
Reál beállítottságú lány vagyok. A műszaki egyetemre szeretnék menni tovább tanulni mérnöknek (még nem tudom milyennek). Van aki azt mondta, hogy könnyen el tudok majd utána helyezkedni bárhol mert lány vagyok, de volt olyan is aki azt mondta hogy egy ismerőse (lány) a műszaki egyetemen mérnökként végzett és sehol sem kap munkát mert lány. Akkor most melyik igaz? Tapasztalata valakinek?

2012. aug. 11. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság, eleve a mérnöki diploma nem egy tömeg papír így nem hiszem, hogy minden álláson csak úgy válogathatna a munkáltató, hogy na ez lány ő biztos nem jó. No meg ez nem egy olyan férfias szakma, nem nagy fizikai munkával járó dolog ami furcsa lenne egy nőnek (sztereotípia szerint) szóval szerintem nem lesz ebből gáz.

Az tény, hogy a fiúk aránya általában nagyobb reál tárgyaknál de ilyenről még nem hallottam :D

2012. aug. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
bio-,élelmiszer-, vegyészmérnököknél több a lány pl, nem hiszem, hogy ettöl függne a munkalehetőség.
2012. aug. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Építész, energetikai mérnök, építő mérnök, szerintem ezeknek a diplomáknak akármelyikével tud érvényesülni egy nő is. Én egyébként idén kezdem az építőmérnökit. Szerintem egyébként az energetikai a legjobb befektetés, csak nem szeretem a kémiát és építőn az kevesebb van, ezért választottam azt.
2012. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nekem a informatikai irány tetszik a legjobban csakhát, nem tudom mekkora esélyem van nőként mondjuk rendszergazdaként elhelyezkedni egy vállalatnál. Az építészmérnökihez rajz is kell(ez a kisebb gond, szerencsére az egész jól megy) és hát magas a ponthatár. Egyébként van még 2 évem érettségiig, csak most kell faktokat választani. És sajnos a kémia sehogy nem jöhet szóba. A humán tárgyak meg nem érdekelnek. És most hogy azt hallottam,hogy valaki azért nem kap munkát mert nő..hát kicsit megijedtem.

Köszönöm a válaszokat:)

2012. aug. 11. 17:45
 5/17 anonim ***** válasza:

Ezt maximum olyan irányból közelíthetném meg, hogy azért élvez egy férfi előnyt bizonyos munkakörökben, mert ő nem fiatal, nem fog elenni szülni, nem fog elmenni szabira, ha betegek a gyerekek, stb. VISZONT! Elvileg törvény tiltja, hogy valakit azért ne vegyenek fel egy posztra, mert kisgyereke van, vagy mert szülés előtt áll, tehát nem jöhetne szóba, még is sok helyen kalkulálnak ezzel is, amikor kiválasztják az emberüket.

Ilyen szempontból igen, nehéz helyzetünk van nekünk, nőknek egy amúgy is férfias világban.

Olyan szempontból is nehéz, hogy a legtöbb mérnök keze alá tartozni fognak más emberek, akiket te fogsz irányítani és így vagy úgy, azért elfogadottabb, ha egy pasi dirigál. Egy nőnek mindig duplán kell bizonyítania, ha kell akkor oda kell állni és megkeverni magadnak a betont, vagy megcsinálni egy kapcsolást, esetleg a te esetedben elkezdeni kiépíteni egy komplett infó hálózatot egy cégnél, hogy tekintélyt nyerj és elhiggyék, hogy nem egy jött ment tipitopi csaj vagy, aki csak úgy odatévedt.

2012. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát köszönöm:) Némi önbizalmat nyertem ebből. Hogy mégsem olyan reménytelen.Mégis elég elkeserítő hogy duplán kell bizonyítanom azért h munkát kapjak:/
2012. aug. 12. 12:44
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogok végezni gépészmérnökként decemberben. Lányként nem könnyű érvényesülni, ez tény sajnos. Rengeteg kisebb-nagyobb csatát kell ahhoz megvívni, hogy komolyan is vegyék az embert. Én kicsit harciasabb típus vagyok, nem hagyom, hogy leszóljanak és ne vegyenek komolyan.

Ráadásul a nyári gyakomat egy építőipari vállalatnál töltöttem, ahol csak és kizárólag pasik dolgoznak/dolgoztak. Először azt hittem, hogy nem lesz egyszerű, de nagyon pozitívat csalódtam. Néha már zavarbaejtően udvariasak és aranyosak az emberek. :D És mindemellett komolyan is vesznek.

Amúgy én folyamatosan kapom az állásajánlatokat (cv-online-re felraktam egyszer poénból a cv-met). Volt olyan hét, hogy minden nap hívott valaki.

2012. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsónak:) Megkaptam a választ a kérdésemre!
2012. aug. 13. 16:08
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit. :) Annyi a titka az egésznek, hogy nem szabad szívbajosnak lenni. Igen, előfordul, hogy jobban fixírozzák az embert, mint más karokon. Igen, az is előfordul, hogy rosszabb jegyet kap az ember, mert lány. Ez benne van a pakliban, de túl kell rajta lépni. (Amúgy a mérnök lányok nagyon kapósak felénk. :D )

Amúgy azt vettem észre, hogy, aki nem nyafogós, nem ripacs, azt általában komolyan veszik.

Amikor bekerültem a gyakorlati helyemre először nagyon furán néztek rám. Itt még sose dolgozott nő, gyakornokként aztán végképp nem. Kiderült, hogy női wc-jük sincs. :D Kávét eddig sose főztem, a főnököm főzi nekem. :D Ez szerintem mindent elmond. :D Egyszer még a kocsiajtót is kinyitotta. :D Ezek a pillanatok kárpótolnak azért, amikor negyedjére buktatott meg egy tanár vizsgán, csakis azért, mert lány vagyok...

2012. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
azt hiszem azzal nem lesz gond, ha kűzdeni kell. Csak kicsit félek az érettségitől meg mindentől. Köszönöm az önbizalmat:)Azt nem tudod véletlenül,hogy mérnöki informatikus irányban mennyire nézik meg az embert ha lány?
2012. aug. 14. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!