Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak? Ha pszichológia...

VargaB kérdése:

Hol tanuljak? Ha pszichológia irányba szeretnék menni, akkor kell fizika, kémia, biológia? Melyik egyetemen/főiskolán tanítanak ilyet?

Figyelt kérdés
Pszichológus, pszichiáter vagy leginkább pszichoterapeuta szeretnék lenni. Lehetőleg Pesten akarok továbbtanulni.

2012. aug. 11. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
a pszicho szócskán kívül mindegyik teljesen más. pszichiáterez pl orvosi egyetem kell először, általános orvos 6 év, majd szakosodás pszichiátriára. nézz már utána magadnak.
2012. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most egyetem/fősuli előtt állsz, vagy még középiskola előtt?
2012. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

jócskán bent vagyok a középsuliban. csak gondoltam időben elkezdek kérdezősködni :)

egyébként azért ezt a hármat írtam, mert mindegyik érdekel. az egy dolog, hogy csak a pszicho a közös bennük. de biológia érettségi nem kell, ugye?

2012. aug. 11. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt kérdezték ugyanezt (a bioszost), hátha találsz hasznos választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2012. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó: köszi a választ,most már megnyugodtam. a biosz nagyon távol áll tőlem...
2012. aug. 12. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lássuk.


Pszichiáter: orvosi egyetemre kell menned,majd az elvégzése után pszichiáternek szakosodsz.Legalább egy emelt szintű érettségi kell a felvételihez,és a következő tárgyak a követelmények: biológia ÉS fizika VAGY kémia.

Itt tanulhatod: Pécs,Debrecen,SOTE,Szeged.


Pszichológus: Bölcsészettudományi (ELTE esetében PPK) karra kell menned,pszichológia alapszakra.Az elvégzése után pszichológia mesterképzésre kell jelentkezned,ennek a teljesítése után leszel csak pszichológus.A követelmények esetében az alábbiak közül kell kettőt választani: biosz,matek,magyar.töri,idegen nyelv.

Itt tanulhatod: ELTE,Pázmány,Károli,Pécs,Szeged,Debrecen.


Pszichoterapeuta: Ez számodra még nagyon messze van. Induljunk ki abból,hogy a pszichológiát végzed el,mert azt írtad,hogy a biosz kevésbé megy,szóval szerintem akkor ez jobb lenne neked,mint az orvosi.Egyébként itt is lesz biosz bőven,csak nem olyan részletes és nehéz,mint az orvosin.Nos,elvégezted az 5 éves képzést,pszichológus vagy.Ezek után elvégzed a 4 éves klinikai szakpszichológusi képzést,majd ha ez megvan,csak akkor jelentkezhetsz a pszichoterapeuta képzésre,amely 2 éves.Az utóbbi kettő (szakképzés és a terapeuta képzés) természetesen fizetős.A szakképzésre való jelentkezés alapfeltétele továbbá ( a pszichológus végzettségen felül) a 150 óra egyéni VAGY 250 óra csoportos önismeret megléte és bejelentett munkaviszony klinikusként.


Remélem tudtam segíteni.

végzős pszichológus hallgató

2012. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó válaszát! tényleg sokat segítettél. most már biztos, hogy a pszichológusi irányban indulok el ;)
2012. aug. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!