Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy nézzek filmet, ha kicsit...

Hogy nézzek filmet, ha kicsit rá akarok hangolódni az angolra? (magyar szöveg angol felirat, ez fordítva, v angol-angol)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 17:45
 1/5 anonim válasza:
először angol szöveg magyar felirattal :)
2011. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Attól függ mennyire vagy jó. Én kevésbé, úgyhogy én angol filmet szoktam nézni magyar felirattal, hogy szokja a fülem. Ha olyan a téma, akkor pedig angol nyelven, angol felirattal, úgy jobban "kihallod" a dolgokat szerintem.

A magyar filmet angol felirattal nem próbáltam sosem. Nem tudom te hogy vagy vele, de így belegondolva biztos nem tudnék a feliratra figyelni, ha már eleve magyarul megy. Meg tudod sokszor máshogy szinkronizálnak...

2011. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pakwt ***** válasza:
Ha már elég jó vagy, tehát tudsz folyékonyan olvasni csak a füled akarod szokatni a nyelvhez akkor angol szöveg - angol felirattal, hogy lásd kihallod-e amit olvasol.
2011. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
ANGOL SZOVEG ANGOL FELIRAT A TUTI!!!
2012. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Keress egy filmet amit szeretsz, vagy már sokszor láttál, és tudod mi történik benne, mikor miről van szó, és nézd meg magyar felirattal, és próbáld kiérteni hogy mit mond angolul, utána pedig nézd meg angol felirattal. Legalább is én úgy szoktam. Azt még nem próbáltam, hogy magyar szinkron angol felirat, de szerintem nem sok értelme van, mert nem figyelnél a feliratra ha magyarul beszélnek.
2013. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!