Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vettek fel sehová ahová...

Nem vettek fel sehová ahová jelentkeztem. Valaki segítene? OKJ? Lent több.

Figyelt kérdés
Nos, ami a legjobban érdekelt volna engem az ugye fizetős lett és a családi körülményeim nem tudták megteremteni azt, hogy költségtérítésesre menjek. Elsősorban a BKF mozgóképkultúra és médiaismeret-re akartam volna menni, mert mindenáron a média érdekel. Jelentkeztem a Kaposvári egyetem, ELTE és Corvinus kommunikáció és médiatudomány szakra (435/449/454 pont kellett oda és nekem csak 401 volt.) Azon gondolkodtam, hogy amíg megcsinálom a másik nyelvvizsgát és esetleg valamiből újraérettségizzek hogy javítsak, elmennék valami felsőfokú szakképzésre. Csak sajnos nem tudom, hogy média terén milyen OKJ-s képzések vannak, milyen intézmények indítják. És hogy kell rájuk jelentkezni, mert tudtommal nem úgy, mint ahogy a főiskolákra kellett, én azt hallottam. És hogy ingyenesek-e, vagy fizetősek. De a legfőbb az lenne, hogy megtudjam, média irányban mire tudnék menni. Mert utána szeretnék továbbtanulni. A természettudományos tantárgyakat ne is említsük, csak az irodalom, a töri és a nyelv az, ami az én esetemben használható szóval ezzel kellene valamit kezdenem. Csak sajnos ezen a téren nem olyan színes a paletta mint a reál tárgyaknál. Tanár nem akarok lenni, és olyanra sem szeretnék menni ami nem érdekel mert annál rosszabb aligha van minthogy egész életemben olyan csináljak amit nem szeretek.

2012. aug. 13. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tényleg annyira érdekel, nézd meg ezeket: [link]


(letekersz a Média és kommunikáció részhez)


Most még beiratkozhatsz.

2012. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyilván nem véletlenül ilyen magasak ezen a szakon a ponthatárok, nagyon nagy a túlképzés, ha el is végzed elég valószínű, hogy nem lesz munkád. Rengeteg iskolának van ilyen szakja, ontják az emberkéket. De ha mégis ez az álmod, akkor csináld, csak (ha államin is vagy), akkor is nem kevés pénzedbe lesz benne, főleg ha vidékről jár majd fel Bp-re. OKJ-s képzések közül van fizetős is és nem fizetős is, ez iskolánként eltérő, neked kell utána járni, és még most jelentkezz, mert szeptemberben már nem szokott lenni hely.
2012. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!