Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újra szeretnék érettségizni,...

Újra szeretnék érettségizni, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Még 2000 előtt érettségiztem és nem voltak valami fényesek az eredményeim. Most szeretnék fősulira menni de normális eredménnyel szeretnék jelentkezni. Magyarra gondoltam + egy tantárgyra(amit eleve kérnek a felvételin) talán angolra.

Ti hogyan kezdenétek neki?



2012. aug. 17. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
közép vagy emelt? amúgy bemész az oktatási hivatalba és kitöltöd a papírokat és utána megtanulod a tételeket/témaköröket. de neked fizetned is kell majd a vizsgákért
2012. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom választasz egy gimnáziumot (vagy azt ahova jártál), bemész és megkérdezed az irodában, hogy hogy működik. Plusz lebeszéled az adott tanárral hogy mikor fogsz bejárni valami faktra, vagy érettségi felkészítő mi a szöszre.

Én legalábbis így kezdenék hozzá.

2012. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát abba a suliba ahova jártam, nem tudok bemenni mivel már nem abban a városban élek. köszönöm a tippeket :)
2012. aug. 17. 19:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos azt sem tudom, hogy melyikkel járnék jobban a középpel vagy az emelttel. Ha emeltet végzek el akkor az nagyobb % ér?
2012. aug. 17. 19:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Én most fogok végezni bsc-n szóval nem vagyok képben hogy milyen újítások vannak már az érettségivel, de mikor mi voltunk gimisek, akkoriban általában egy jól megírt középszintű érettségivel jobban járt az ember, mint egy gyengébb emelt szintűvel. Még úgyis hogy ahhoz megkapta a plusz pontokat.

Szerintem tölts le érettségiket, csinálgasd, és akkor meglátod hogy melyikkel érnél el jobb pontot. Meg nézegesd a ponthatárokat hogy kb mennyi kéne.

Amúgy van nyelvvizsgád? Ha nincs akkor szerintem megérné arra ráfeküdni, és megcsinálni. Akár első, akár második nyelvvizsga, mert többet ér mint egy 5-ös érettségi. Bár nem tudom milyenek lettek az érettségi jegyeid.

2012. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először azt kéne eldöntened h milyen szakra szeretnél jelentkezni és h melyik suliba és megnézni hány pont kell meg h kölcségtérítésesre v önköltségesre. Én úgy tudom mivel százalákosan számítják mostmár így a legmagasabban kapható százalákot kapod meg pl 5 az 100% 4 79% .....

Szerintem is nézd meg az érettségi feladatokat. Egy nyelvvizygával tényleg jól járnál :) hiszen akkor már az érettségire is fel lennél készülve nem tom mennyit akarsz rászánni de esetleg tanárral v nyelvtanfolyamon részvehetnél

magyarból talán elővehetnéd a tankönyveidet v. vehetnél érettségi felkészítő könyveket amiben benne vannak az elemzések

2012. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 18. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!