Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti otthagynátok az egyetemet?

Ti otthagynátok az egyetemet?

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó hogy egy szakra járok , és nem tetszik , két félévet jártam rá , nem állok olyan rosszul a tantárgyak ügyében , de nem tetszik a szak, nem éreztem jól magam a helyen , és nagyon nehéz. Felmerült hogy kihagyok egy évet , leteszek két nyelvvizsgát( az egyiket felsőfokon), mellette vállalnék munkát hogy mégis legyen miből letenni, és májusban új szakra jelentkeznék, katasztrófavédelmit gondoltam a nemzetvédelmin. Csak kétségek vannak bennem afelől hogy jól döntöm-e el a dolgot. Mégis csak van két megkezdett félévem , és hát nemtom.. Véleményeket szívesen várok.

2012. aug. 19. 22:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
86%

Ha nem szereted azt amit tanulsz, akkor ezt tovább csinálni embertelen szenvedés lenne. Én átmennék valami másra a helyedben, inkább most minthogy harmadévesen kiderüljön majd amikor nem sikerültek a tárgyaid, hogy hát mégsem szeretnéd azt a szakmát.


Inkább örülj, hogy csak két félévet csesztél el, nem pedig három-négy évet.

2012. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha államin is vagy, marad további 10 féléved. -> lépnék

Ha fizetősön vagy, végülis "csak" 2 félévet öltél bele, többet dobnál ki ha végigcsinálnád -> lépnék

Sokan már félév után lelépnek, nem ciki, főleg ha nem tetszik és nem érzed magad jól ott -> lépnék

Huszonpár évesen pont evvel nem fogod az életed tönkretenni, előtted van még marhasok év -> lépnék

2012. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Én voltam ilyen helyzetbe. Nem nem hagytam ott, mert ki tudja lehet szükségem lesz rá, és ha elkezdtem akkor már be is fejezem. Igaz nekem csak egy 2 éves Fsz-es képzés volt. Idén pótfelvételezek az eredeti választott szakra, remélem felvesznek. De nem bánom, hogy nem hagytam ott, úgy érzem azzal is csak több lettem.
2012. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mintha nem ízlene egy kaja és mégis ennéd mert belekezdtél. Ha nem érzed ott jól magad, SŐT tudod hogy helyette mit szeretnél akkor lépj tovább!
2012. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen a válaszokat. Jól esett.
2012. aug. 19. 22:28
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
én a BME mérnökinfót hagytam ott fél év múlva és másikat kezdtem. Jelenleg van abból friss diplomám és munkám.
2012. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

S mi biztosítja, azt, hogy a katasztrófavédelem tetszik majd 2 év múlva?

Csak a szak nem tetszik, ahogy azt az egyetemn tanítják, vagy az a munka sem, amit esetleg vele szerezhetnél?

2012. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
lényeg, hogy azt csináld amit szeretnél!
2012. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mérnöki szakra járok. Elég nehéz , nem lustálkodtam el szó se róla , tanultam nagyon keményen, de megelégeltem a fizikát kémiát matekot, nem szerettem meg jobban. Biosz miatt mentem oda de kevés volt nagyon a biosz.
2012. aug. 19. 23:38
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mérnök? Környezet vagy energetikai esetleg?
2012. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!